У столиці України нещодавно було запроваджено унікальний енергетичний сервіс для багатоповерхових будівель

0
37


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Київ став першопроходьцем у сфері надання енергосервісних послуг. Тут було підписано договір, який регламентує впровадження енергозберігаючих технологій у межах одного багатоповерхового будинку. Всі заходи регулюватимуться механізмом енергетичного сервісу.

Протестувати даний проект мають намір на території житлово-будинкового кооперативу «Політехнік» в столиці.

Енергосервісна угода передбачає модернізацію теплового пункту шляхом встановлення автоматичної системи обліку температур та погодної регуляції. Дана система носить назву SynergyData.

Особливість її у тому, що кількість спожитого тепла фіксується та аналізується ЕСКО-компанією кожну годину.

Експерти зазначають, що радіатори в приміщеннях таки матимуть вентилі для регулювання температури вручну самими мешканцями багатоповерхівки. Система фіксуватиме факти використання цих регуляторів та підбиратиме оптимальний температурний режим, забезпечуючи значне заощадження коштів самих мешканців.

Київська міська влада надала немалу допомогу ЖБК «Політехнік» у реалізації пілотного проекту. Енергосервісний договір включає в себе модернізацію теплового пункту шляхом введення в експлуатацію спеціального модуля опалювальної системи.

Спеціалісти підрахували, що ефективність тепломодернізації значно зросте, якщо встановити модуль ще й на гарячу воду в багатоповерхівці. Столична влада надасть кооперативу даний модуль у якості презенту.

Слід зазначити, що бажаючих утеплитись в поточному році було немало. ЖБК «Політехнік» був обраний серед 20 багатоповерхових будинків для впровадження пілотного проекту. Окрім технічних характеристик самої будівлі в цьому виборі сприяла платоспроможність мешканців та їх здатність до самоорганізації.

Експерти повідомили, що енергосервісна угода дає змогу оплатити роботи з термомодернізації шляхом розстрочки. При цьому енергоощадні заходи за цей час вже принесуть значну економію в реаліях комунальних тарифів, що невпинно зростають. Енергоефективні заходи інвестуються приватною енергосервісною фірмою ЕСКО. Інвестор планує повернути вкладені фінанси за кілька років, тому будь-яка багатоповерхівка на інвесторські кошти розраховувати не може.

Радник очільника Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України зауважив, що особливості функціонування системи компанія-клієнт зрозумілі кожному: розстрочка за роботи сплачується з тих коштів, які вдалося заощадити завдяки енергоефективним заходам.

Олексій Корчміт також відмітив, що відсутність економії з якихось причин – це недопрацювання компанії ЕСКО та її клопіт.

У випадку, коли заощадження більші, ніж планувалося, то мешканці мають змогу за спільним рішенням зробити місячний внесок дещо більшим, аби скоротити строк виплат.

Коли строк енергосервісної угоди збігає, то все устаткування переходить у колективну власність жителів багатоповерхівки. Варто зауважити, що обслуговування обладнання з того моменту також стає обов’язком мешканців.

Пілотний проект втілення енергетичного сервісу в нашій країні буде впроваджено за підтримки самих жителів будинку, представників влади та бізнесу.

В нашій державі вже не перший рік існує програма “Створення енергетичних агентств в Україні”, яка організована компанією з Німеччини. Саме ця програма і дала початок подібним енергосервісним проектам. Німецьке агентство тісно співпрацює в області енергозбереження з громадським об’єднанням «Муніципальна Енергія» за підтримки Київської міської держадміністрації.

Спеціалісти зауважують, що енергетичний сервіс є гарною заміною державної програми з видачі «теплих» кредитів для багатоповерхівок, які вже створили ЖБК або ОСББ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.