У Вінницькій області протягом трьох років планують відновити 13 ГЕС

0
480


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Найближчі плани міської влади Вінничини включають будівництво та реконструкцію тринадцяти малих ГЕС. Потужність гідроелектростанцій складатиме 1,3 мегавата.

На сьогоднішній день в межах Вінницької області розташовані одинадцять малих гідроелектростанцій, які з певних причин не функціонують. Місцеві чиновники вирішили, що ГЕС можна відновити та продавати вироблену електрику за «зеленим» тарифом. Такі реконструктивні роботи в майбутньому позитивно вплинуть на місцевий бюджет, враховуючи вартість кіловата енергії. Наразі не розголошується інформація відносно джерел фінансування даного проекту.

Труднощі реалізації проекту можуть виникнути через земельні ділянки коло станцій, які досі перебувають у власності орендарів. Сокілецьку гідроелектростанцію два роки тому мали намір відновити за рахунок інвестицій швецької компанії, але це не виявилось можливим. Справа у тому, що територія, на якій розташована ГЕС, перебуває в оренді.

Строк договору оренди – 25 років. Слід зазначити, що потужність даної станції 400 кіловат. Приміщення перебуває у неналежному стані, немає жодного технічного оснащення.

Засмучує той факт, що частина гідроелектростанцій доводиться до жахливого стану. Реконструкція таких ГЕС стає неможливою. Та є в цьому переліку й ті станції, які успішно відновлюються. До цього списку входять Уладівська й Демидівська ГЕС та станція у селищі Потуш, яку перетворили в місце відпочинку.

Департамент житлово-комунального господарства повідомляє, що на початок поточного року на Вінничині працювало два десятки малих гідроелектростанцій потужністю 21,3 мегавата.

Очільник облдержадміністрації Коровій Валерій зауважив, що енергія, яку надають ГЕС, має в кілька разів нижчу вартість від енергії теплових електростанцій. На даному етапі частка електроенергії гідроелектростанцій в масштабах області становить один відсоток від загального об’єму.

У Вінницькій області виробництво електрики за допомогою водних ресурсів датується початком 20-го століття. На Вінничині розташовані найстарші малі гідроелектростанції: Браїлівська, Брацлавська та Сабарівська. Найбільшою на території області є Ладижинська ГЕС. Її потужність складає 9 мегават. За стандартами ООН вона відноситься до розряду малих гідроелектростанцій.

Перспектива відновлення потужностей на Вінничині слугує прикладом для багатьох областей України. Адже такого роду проектам починають шукати шляхи реалізації тільки після того, як вони набудуть широкого розголосу в суспільстві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.