У Запоріжжі за три роки мають з’явитися дві потужні ВЕС

0
480


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В поточному році планується розпочати реалізацію проекту зі зведення двох вітрових електростанцій у Запоріжжі. Приморська ВЕС та Приморська ВЕС-2 матимуть сумарну потужність у 200 мегават.

За словами очільника компанії “Вінд Пауер”, проект буде відновлено після того, як 3 роки тому його призупинили. Також спеціаліст зазначив, що зведення вітроелектростанцій у Запорізькій області буде доволі складним заходом. Адже для відновлення проекту та його подальшої реалізації потрібні доволі серйозні фінансові інвестиції. Європейські банки не надто охоче видають кредитні кошти під такі великі забудови.

Наразі організатори проекту знаходяться в режимі перемовин з представниками банків Європи та намагаються узгодити умови кредитування міжнародного рівня.

Представники компанії-забудовника повідомляють, що внесли деякі зміни в «заморожений» три роки тому проект. Так як за час простою проекту спеціальне обладнання для вітрової енергетики зробило крок вперед, то було прийнято рішення оновити модельний ряд вітряків, які планувалось встановити на початку. Приморські ВЕС матимуть по 26 турбін потужністю 3,8 мегавата.

Спеціалісти повідомляють, що на сьогоднішній день ведуться наукові дослідження, які виявляють вплив вітроенергетики на довкілля.

Керівник ТО”³нд Пауер” Жабський Юрій стверджує, що зведення вітрових потужностей буде відбуватись згідно чинного законодавства України. Окрім законного підґрунтя, до уваги забудовники візьмуть і думку громадськості.

За попередніми підрахунками вартість проекту оцінюють у 9,5 мільярдів гривень або 300 мільйонів євро. Будівництво має завершитися впродовж двох років. Запустити Приморські ВЕС забудовники планують до зими 2019 року.

Проект був призупинений через події на сході країни. Нестабільна економічна та політична ситуація сприяла «замороженню» масштабного будівництва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.