Україна і альтернативна енергетика: аналіз і прогнози до 2020 року

0
252


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Більшість компаній, що працюють в сонячній енергетиці дають різну оцінку стану та перспективам українського ринку. Деякі з них акцентують увагу на політичній економічної ситуації, інші відзначають зміни в «зеленому» тарифі. Але справжні лідери галузі завжди знаходять переваги і починають діяти раніше за інших.

До 2020 року частка відновлюваних джерел енергії у загальному енергобалансі України має скласти не менше 11%, ключову роль у досягненні цього показника повинна зіграти сонячна енергетика.

Такий прогноз розвитку галузі зробив у бесіді з IBCentre член Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Борис Циганенко.

Також він зазначив, що сьогодні головним завданням НКРЕКП є забезпечення ефективної роботи механізму «зелених тарифів» в Україні, стабільність якого є основою для зростання інвестицій у проекти відновлюваної енергетики.

«Сьогодні Україна по праву вважається одним з кращих ринків відновлюваної енергетики, тому державна політика в цьому сегменті повинна бути максимально конструктивною»,- наголосив член комісії.

Після скасування в червні 2015 р. в Україні вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики, в галузі в другому півріччі намітилося істотне пожвавлення. Так за період вересень-грудень 2015 р. в Україні було введено в експлуатацію 3 нові великі електростанції.

Зокрема, компанія «Еко-Оптіма» (Львів) завершила в кінці 2015 р. будівництво другої черги сонячної електростанції “Самбір-2” (Львівська область), збільшивши потужність об’єкта з 1 Мвт до 5 Мвт. Постачальником сонячних модулів для українського проекту стала компанія Trina Solar. У цілому компанія «Еко-Оптіма» управляє сонячними електростанціями загальною потужністю 12 МВт.

Одним з лідируючих регіонів країни є Вінницька область, в якій були введені в експлуатацію нові потужності двох великих сонячних електростанцій.

Компанія «Енергоінвест» завершила будівництво нової черги електростанції у населеному пункті Цекинівка. Для цього проекту китайська компанія Jinko Solar поставила сонячні модулі потужністю 1,2 МВт. Загальна потужність станції, після введення в кінці грудня другої черги, склала 2,4 МВт.

Також в кінці 2015 р. компанія Talesun поставила панелі для сонячної електростанції потужністю 3,88 МВт, яка належить українській компанії «Рендж Тростянець».

Після будівництва другої черги наприкінці грудня загальна потужність цієї станції становить 7,7 МВт. Загальна потужність станцій, що перебувають у власності Rengy Development (головна компанія), складає понад 30 МВт.

У 2016 р. в Україні планується реалізувати один з унікальних проектів під назвою «Солар Парк Подгородне». Це – перша в Україні і СНД трекерна (трекер – система, що повертає фотопанелі слідом за рухом Сонця) сонячна електростанція з встановленою потужністю 2,7 мВт. Станція укомплектована трекерами виробництва компанії «Українські Системи Солар» в кількості 270 шт. Вже в квітні 2016 р. відбудеться запуск в експлуатацію першої черги станції встановленою потужністю 1,65 МВт (165 трекерів).

За словами генерального менеджера Jinko Solar в Європі Френка Ниендорфа, сьогодні український ринок сонячної енергетики перебуває на підйомі, про що свідчать насамперед успіхи самої компанії.

«Один із наших найбільших проектів у Східній Європі насправді знаходиться в Україні. Це проект більш ніж на 20 МВт. Після того, як ринок в Україні знову почав зростати під кінець року, у 3-му та 4-му кварталах 2015 р. ми успішно закрили кілька угод за цей період», – зазначив топ-менеджер Jinko Solar.

Також він зазначив, що компанія і далі буде інвестувати кошти для розвитку своєї діяльності на українському ринку, який, на його думку, має потенціал стати стійким і з довгостроковою перспективою зростання. Цьому посприяла скасування вимоги «місцевої складової».
Перспективи сонячної енергетики в Україні будуть обговорюватися на головній події галузі – 5-ї Міжнародна Конференція і Виставка «Сонячна Енергетика Східної Європи і України CISOLAR-2016 Odessa», яка відбудеться 14-15 квітня 2016 р. у місті Одеса (www.cis-solar.com).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.