Україна на шляху енергетичної незалежності на думку експертів повинна йти рука об руку з гідроенергетикою

0
33


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Територію нашої країни покривають понад 60 тисяч річок різної величини, протяжність яких становить понад 135 тисяч кілометрів. Не варто приховувати той факт, що більшість з них знаходяться в жахливому стані через забруднення промисловими об’єктами та сміттям. Єдиним варіантом отримати користь від подібного роду водойм і не нашкодити при цьому природі є будівництво екологічних гідроелектростанцій .

перспективи розвитку та будівництва ГЕСНа даному етапі розвитку «зеленої» енергетики все частіше говорять про сонячну або вітрову її галузі, а ось про гідроенергетику чомусь замовчують. До відома, зведення нових ГЕС здатне значно прискорити рух нашої країни по нелегкому шляху до енергонезалежності.

Якщо розглядати гідроенергетику в світовому масштабі, то вона надає близько 20 відсотків сумарної генерації електроенергії. Вище відсоток продуктивності тільки у теплових електростанцій, які до екологічної енергетики не мають відношення.

Слід зауважити, що потужності гідроелектростанцій по всій земній кулі в сумі складають близько 1036 гігават. З даного обсягу енергії приблизно 142 гігавата надають гідроакумулюючі станції.

Лідерами в області гідроенергетики виступають Сполучені Штати, Китай, Бразилія, Канада і РФ. Пальма першості в цьому рейтингу все ж залишається за Китаєм, де відсоткова частка ГЕС в загальному обсязі виробленої енергії становить 17 відсотків.

Наша країна за наявності досить потужного ресурсу для розвитку гідроенергетики використовує його лише наполовину. Гідроакумулюючі і гідроелектростанції дають в загальну мережу 7350 мегават енергії.

Баланс потужностей в енергетичній системі нашої країни розподілено таким чином, що на долю гідроенергетики на даний момент доводиться трохи більше 9 відсотків. Регулюючі та маневрові потужності знаходяться в дефіциті.

Фахівці в галузі енергетики світового рівня стверджують, що енергетичні потреби людства до 2030 року збільшаться на 60 відсотків. Але де ж роздобути таку колосальну кількість енергії, якої бракує?

Практика розвинених країн показує, що при залученні гідроенергетичних потужностей ніяких проблем з енергопостачанням не виникне. На своєму прикладі Норвегія, Канада, Сполучені Штати і Австрія довели цей факт.

З метою значно підвищити показники експорту енергії була створена Стратегія розвитку енергетики України. Цей план розроблений до 2035 року включно. На сторінках даного документа прописані такі положення:

– проведення завершального етапу будівництва Ташлицької, Канівської та Дністровської ГЕС;

– впровадження додаткових заходів щодо реконструкційних робіт на території станцій, розташованих на Дніпровському каскаді (в тому числі і Дністровської ГЕС);

– зведення нових гідроелектростанцій на Дністрі і річці Тиса;

– проведення робіт по відновленню вже функціонуючих гідроелектростанцій і будівництво нових у руслах малих річок і водостоків.

Слід також зазначити, що в плані економічних і технічних можливостей експлуатації водних ресурсів нашої країни ми можемо розраховувати на майже 20 мільярдів кіловат-годин енергії. Тільки ось на сьогоднішній день активно використовується лише половина з існуючих можливостей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.