Україна на шляху становлення відновлюваної енергетики

1
194


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 8.00 з 10)

Альтернативна енергетика набирає обертів у розвитку, причому як в нашій країні, так і по всьому світу. На думку депутатів, збільшити частку генерації «зеленої» енергії в межах України з 4 до 25 відсотків можна тільки за наявності сильної законодавчої бази і всілякої підтримки даної галузі.

Зацікавленість влади в розвитку альтернативної енергетики пов’язана з прагненням не відставати від закордонних партнерів і з політичною ситуацією в країні. Раніше ми писали про плани ЄБРР відносно фінансування української альтернативної енергетики .

Експерти в галузі відновлюваної енергетики прогнозують підвищення частки ВДЕ на 40 відсотків до 2040 року.

Такі перспективи деяким скептикам здаються захмарними, але той факт, що дана сфера розвивається, навіть вони не заперечують. Чи досягне «зелена» енергетика зазначених показників залежить від ряду факторів і передбачити їх складно. Одне заперечити не можна – альтернативна енергетика розвивається.

альтернативна енергетика в УкраїніПочинаючи з 2010 року, ціна на обладнання для ВДЕ знизилася на чверть у порівнянні з нинішньою вартістю. Варто відзначити, що зниження вартості спіткало не тільки обладнання, а й електроенергію, що генерується альтернативними станціями.

У світових масштабах ціна на «зелену» енергію, що виробляється сонячними станціями, знизилася на 50 відсотків, а вітровими – на 25. Прогнози фахівців свідчать, що незабаром ці показники досягнуть позначки в 60 і 30 відсотків відповідно.

Максимальна частка відновлюваної енергетики в світі припадає на потужності Італії, Німеччини, Китаю, Сполучених Штатів, Японії та Індії.

Україна на даному етапі не може похвалитися великим відсотком енергії ВДЕ на енергетичному ринку. У межах нашої країни дані показники за 10 років зросли з 2 відсотків до 4.

Найбільшу перспективу в Україні має сонячна енергетика. Після введення в 2014 році нових тарифних ставок на «зелену» енергію в дану сферу стали активно входити як вітчизняні, так і іноземні інвестори.

За минулий рік до загальної потужності в межах країни додалося 257 мегават. За підрахунками фахівців такий показник удвічі більше, ніж за 2016 рік і в 8 разів перевищує показники 2015 року. З доданих 257 мегават 211 отримані завдяки сонячним електростанціям.

Що стосується вітряних потужностей, то прогрес в розвитку помітний і тут. Основною перешкодою в збільшенні кількості ВЕС є термін окупності. У сонячних електростанцій він значно менше, тому основний упор і робиться на них.

Частка вітряних станцій теж зростає, щоправда повільніше, ніж сонячних. У минулому році в Львівській області була введена в експлуатацію вітряна електростанція «Старий Самбір-2». Потужність даного об’єкта становить понад 20 мегават. Будівництво станції було профінансовано партнерами з Данії.

На території нашої країни для установки вітрових потужностей підходить Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька та Дніпропетровська обл.

Використання біомаси для видобутку електроенергії також має місце в енергетиці України. Сільськогосподарських відходів на території країни вистачить для забезпечення біогазом близько шести відсотків річного енергоспоживання. У перекладі на конкретні цифри – це 1,7 мільярда кубічних метрів газу.

Знижує темпи розвитку альтернативної енергетики законодавство, яке в сфері ВДЕ досить недосконале. За прогнозами експертів до 2035 року частка «зеленої» енергетики зросте до 25 відсотків.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.