Українські сонячні електростанції: де проводиться забудова найпотужніших об’єктів

0
233


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

СЕС на території України активно поповнюють енергетичну карту країни. І якщо раніше їх більша частина була зосереджена в південній частині нашої держави, то зараз географія  розповсюдження станцій розширилася, і охоплює майже всі області.

Згідно з інформацією, опублікованою представниками Держенергоефективності, за минулий рік сумарна потужність нових сонячних станцій перевищила 210 мегават. Такі показники є рекордними для нашої країни, адже роком раніше загальна потужність СЕС становила близько ста мегават.

Потужності на карті України

За минулий рік сонячна енергетика отримала приблизно 250 мільйонів доларів у вигляді інвестицій. Ця цифра рівно вдвічі перевищує фінансування за 2016 рік. Якщо провести приблизні підрахунки, то можна прийти до висновку, що один мегават нових потужностей коштував інвесторам 900 000 доларів.

Експерти відзначають, що до сонячної енергетики України на даному етапі активно підключаються середні і дрібні гравці. Фірми, які тільки запустили нову станцію або знаходяться в процесі будівництва, часто претендують на потужність в рамках 5-10 мегават. Іноземні інвестори найчастіше втілюють проекти, починаючи з 10 мегават.

Наприклад, на території міста Нікополь СЕС обійшлася майже в 11 мільйонів євро. Інвестором проекту виступила компанія з Канади в рамках Договору про створення зони вільної торгівлі, який був підписаний з Україною трохи раніше. Будівництво цього об’єкта подарувало роботу 25 місцевим жителям і збагатило місцевий бюджет на два мільйони гривень.

Зарубіжні інвестори переважно вкладають кошти в будівництво порівняно невеликих станцій за європейськими мірками. Глобальні проекти на території України найближчим часом не плануються.

Найбільшим представником альтернативної енергетики на ринку нашої країни залишається компанія CNBM з Китаю. Директор фірми ще в минулому році заявив, що CNBM планує оформляти права власності на десять СЕС. Сумарна потужність об’єктів становить 267 мегават, а це третя частина загальної потужності СЕС в нашій країні. Другим великим гравцем на ринку виступає компанія Rengy Development, що належить Євланчику Сергію. Його сонячний парк генерує близько 50 мегават.

Українські сонячні електростанції по областям

Інтерес інвестора безпосередньо залежить від кількості сонця в конкретному регіоні. Другорядними по важливості факторами є пропускні спроможності енергетичних мереж і особливості політики місцевих органів влади. Раніше ми вже писали про перспективи інвестування» в сонячну енергетику нашої країни.

українські сонячні електростанціїНаприклад, в минулому році друге місце за приростом сонячних електростанцій зайняла Івано-Франківська область. Хоча цей регіон не має високого рівня сонячної радіації.

Найбільші українські сонячні електростанції:

«Приозерна»

Розташована в місті Кілія. Має потужність 54,8 мегават. Будівельні роботи були повністю завершені в 2014 році.

«Лиманська»

Місцезнаходження станції – місто Рені. Потужність – 43,4 мегавата. Завершення будівельних робіт датовано 2013 роком.

«Дунайська»

Сонячна станція має потужність 43,14 МВт. Розташована в місті Арциз. Закінчення будівельних робіт – 2012 рік.

«Старокозаче»

Загальна потужність цієї станції становить 42, 95 мегават. Побудована була в 2012 році в селі Старокозаче.

«Болград»

Назву станція отримала від міста, в якому була зведена. Її потужність становить 34, 14 мегават. Будівельні роботи були закінчені в 2012 році.

«Вознесенськ»

Ця сонячна станція розташована в місті Вознесенськ Миколаївської області. Потужність – 29,3 мегавата. Закінчення будівельних робіт – 2013 рік.

«Лазурне»

Ця сонячна електростанція є в рейтингу найбільших найменшою. Її потужність становить 9,8 мегават. Розташований об’єкт в місті Скадовськ. Будівельні роботи там були закінчені в 2013 році.

Одеська область є рекордсменом за показниками загального обсягу потужностей – 241 мегават. Максимальну кількість проектів було запущено в 2012 і 2013 роках.

Херсонська область побила рекорди в масштабах України за минулий рік. Загальний обсяг потужностей склав 69 мегават. Сумарна потужність сонячних об’єктів, розташованих в області, дорівнює 98 мегават.

У Вінницькій області досить багато сонця, хоч вона і не розташована на півдні. Тут було встановлено 128 мегават сонячних потужностей. Максимальна кількість нових СЕС прийшлася на 2016 рік. Їх потужність дійшла до позначки в 52 мегават.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.