Український новатор створив повноцінний житловий будинок із мішків з глиною та землею

0
230


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Щоб мати своє житло тепер не потрібно звалювати на власні плечі кредити. Достатньо лише тисячі мішків глини та трохи деревини. Слід також зауважити, що будівля для зведення не потребує цементу взагалі. Дім будується без фундаменту і при цьому надійно стоїть на землі. Думаєте, фантастика? Зовсім ні.

Екодім створив житель Прикарпаття Почигайло Олег. Новатор взяв за основу старовинну технологію будівництва, за якою наші предки зводили цілі поселення. Чоловік трохи вдосконалив сам процес будівництва, тим самим створивши свою унікальну технологію, що не має аналогів ні в Україні, ні у світі.

Олег Почигайло зазначає, що екобудинок включає такі кімнати: вітальня, їдальня, 3 спальні кімнати, сауна, бібліотека, кухня, ванна кімната та передпокій.

Для родини з п’яти людей простору буде цілком достатньо, аби почуватись комфортно. Інноваційний будинок має два поверхи. Площа, що придатна для життя, налічує 120 метрів квадратних.

Технологія, що лежить в основі будівництва житла, названа Earthbag. Пан Почигайло повідомив, що процесс зведення його будинку триває вже три роки. Активна робота проводиться в літній період. До будівництва чоловік не залучав будівельників. Усі роботи проводяться самотужки чи за сприяння родичів і друзів сім`ї. На сьогоднішній день господарю залишилось лише привести до ладу внутрішній вигляд житла.

Екобудинок виконує функцію своєрідного термосу. Влітку в ньому прохолодно, так як він дякуючи товстому шару глини не пропускає спеку. А взимку він добре утримує температуру та не дає замерзнути.

Творець екологічного житла стверджує, що «мішкове» будівництво є дуже вигідним. По-перше, дім виходить на 100 відсотків екологічним та не несе ніякої шкоди ані природі, ані його мешканцям. По-друге, кінцева вартість такого житла виходить смішною. По-третє, такий проект може стати польотом фантазії, адже будівельник може втілити найрізноманітніші та найнеймовірніші форми будівлі.

Функцію фундаменту в такому домі виконує невелике каміння. Окрім того, така «підлога» є гарним дренажем і виводить зайву вологу з приміщень. Новатор стверджує, що традиційний фундамент такій будівлі не потрібен. Промерзання та просідання землі для будинку зовсім не є проблемою. Слід додати, що екодім також сейсмічно витривалий. Такі властивості обумовлені тим, що глина – достатньо пластичний матеріал, який при зміні форми не дає тріщин та деформацій.

В якості цегли для будівництва виступають мішки з глиною. Матеріал спочатку щільно утрамбовується в мішок, а потім йому надають пласкої форми. Мішки з глиною просто укладають один на інший. Для того, аби стіни були непорушними, між рядами прокладають колючий дріт.

З мішків формуються стіни, які потім обтягуються металевою сіткою. Як кінцевий етап, поверхню з сіткою добряче покривають глиною та штукатурять. Стеля і дах екобудинку робляться з деревини.

Ще одною перевагою такого дому є те, що в ньому неможлива поява грибка та плісняви. Глиняні стіни дихають та не дають застоюватися волозі.

Будинок Олега Почигайло буде повністю автономною від звичних комунікацій. Світло забезпечать сонячні панелі, що буде встановлено на даху. Обігрів буде забезпечуватись за допомогою дров’яної печі. За водопостачання відповідатиме помпа.

Також слід відмітити, що екобудинок не мав спочатку ніякого проекту. Сам Олег повідомляє, що будівельної освіти він також не має. Проект створювався на чистому ентузіазмі та бажанні пізнати щось нове.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.