Український підприємець створив «сонячні» жалюзі, здатні генерувати енергію

0
905


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував у ході конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики – «розумні» жалюзі, що генерують електрику. Стартап називається SolarGaps.

Прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера розроблені та вироблені в Україні. “Дуже хотілося б, щоб ми не тільки даху, але й площа вікон використовували для генерації електроенергії”, – говорить підприємець. Євген Ерік півроку працює над проектом у рамках акселератора IoT-Hub.

За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. “Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелі, яким був цікавий сам кінцевий продукт”, – додав він.

Обладнання жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в $300. Для бізнес-центрів – $150 за квадратний метр. Система розрахована на роботу протягом 10-ти років.

Контролер, що йде в комплекті з жалюзі, може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартна напруга – W 220. “Жалюзі просто можна включити в домашню розетку. І вони будуть забезпечувати квартирну мережа електрикою”, – каже винахідник.

За його словами, сучасний холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно буде давати мінімум 300 Ватт. “Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 ватт електроенергії на годину. Це близько 4-5 Квт на добу. Тобто 150 Квт на місяць. Середнє споживання двокімнатної квартири в місяць. Ви зможете самі себе забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії”, – підкреслює Ерік.

Крім того, енергія може закачуватися” в накопичувач і використовуватися при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за “зеленим” тарифом.

Розробка самої технології обійшлася більше ніж в $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок.

Влітку заплановано вихід на Kickstarter. Якщо краудфандинговая кампанія виявиться успішною, основне виробництво стартап планує налагодити в Китаї. Ерік планує зібрати $100 000 мінімум. “А взагалі проекти сонячної енергетики на Kickstarter піднімають до $2 млн”, – говорить він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.