Уругвай: маленька країна і великий приклад для України

0
353


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Як може маленька країна без запасів нафти знизити вартість електроенергії, знизити свою залежність від нафти і стати лідером в області поновлюваних джерел енергії?

За десятиліття Уругвай досяг того, що здавалося неймовірним, ставши країною з найбільш високою часткою електроенергії, виробленої з енергії вітру в Латинській Америці і однією з найбільших у відносному вираженні по всьому світу.

Ця країна скоротила свою вразливість до змін клімату та збільшення кількості посух, що впливають на греблі гідроелектростанцій.

В даний час 22% електроенергії південноамериканської країни виробляється від вітру. У Бразилії, наприклад, відсоток становить трохи більше 6%, згідно з даними Бразильської вітроенергетичної асоціації.

Уругвай очікує ще одне різке збільшення в найближчі місяці.

“Ми сподіваємося, що в цьому році поставки електроенергії від вітру збільшаться до 30%”, – сказала інженер BBC Ольга Отегуи, керівник Національного управління енергетики, Міністерства промисловості, енергетики і гірської промисловості Уругваю.

До 2017 року, країна сподівається отримати 38% електроенергії від вітру, наблизившись до світового лідеру – Данії (42%).

На міжнародному рівні, іншими країнами з більш високими відсотками є: Португалія – 23%, Іспанія – 19%, Німеччина – 15%.

Ринок вітрової енергії в Уругваї розвивається стрімко, розповів Табаре Арройо, консультант з відновлюваної енергії Всесвітнього фонду дикої природи.

“У 2005 році не було ніякої енергії вітру в Уругваї. До 2015 року вже встановлена потужність становила понад 580 МВт. У 2020 році, як вважають, потужність буде більше 2000 МВт”, – сказав Арройо BBC.

Основні чинники, що дозволили Уругваю досягти таких істотних результатів:

Сприятливі умови для енергії вітру, настільки сприятливі, що дивують навіть самих техніків.

Швидкість вітру є змінною величиною, тому вітрова турбіна працює в основному нижче номінальної потужності, для якої вона була розроблена.

Таким чином, основним показником ефективності вітропарку є відносини між енергією фактично генерується, До тієї, яка б вироблялася, якби турбіна працювала з номінальною потужністю номінальна.

Не вдаючись у технічні подробиці, потужності Уругваю досягають 40% і 50% для моделей вітрових турбін, таких як V80, G97, V112 та інших” , – розповів інженер Сантьяго Маллін, технічний консультант уругвайського Асоціації вітру.

Вітрові електростанції в США, наприклад, працювали в 2014 році на потужності 34%, за даними Міністерства енергетики цієї країни.

План на 25 років

Крім сприятливих умов, вирішальним фактором було планування енергетичної політики на 25 років.

Енергетичний план 2005-2030 також було затверджено, в якості державної політики всіх політичних партій. Це дозволило створити сприятливі умови для інвесторів і привернуло міжнародні приватні компанії.

Диверсифікація енергетичної матриці

Диверсифікація енергетичної матриці дозволила Уругваю забезпечити близько 94% електроенергії з відновлювальних джерел енергії, в тому числі вітрової енергії, гідроенергії, біомаси і панелей сонячних батарей.

Коли були великі посухи, Уругваю доводилося імпортувати величезна кількість нафти для теплової генерації, але все змінилося після розвитку відновлюваних джерел. Вітрова енергія тепер може доповнити гідроенергетику.

“Уругвай має гидроэнергетическую встановлену потужність близько 1500 МВт, використання якої регулюється в залежності від доступності ресурсу вітру, що дозволяє зберігати гідроенергетику і використовувати його більш ефективно”, – сказав Маллін.

Отегуи, тим часом, каже, що з включенням поновлюваних джерел енергії, Уругвай отримує “суверенітет і незалежність від імпорту електроенергії.”

Табаре Арройо вважає, що випадок Уругваю ясно, чому диверсифікація енергії також має важливе значення і для інших країн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.