Усе найголовніше про інвертор для СЕС. Частина перша

0
184


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Фотоелектричний інвертор – саме серце установки

Як ми вже згадували, перетворювач сонячної енергії відповідає за перетворення енергії від фотоелектричних модулів в змінний струм з параметрами, ідентичними параметрам, знайденим в електричній мережі низької напруги, тобто 230/400 В 50 Гц. Однак це ще не все. Додатковим завданням цього пристрою є управління процесом і збір статистики по виробництву енергії. Одним з елементів в цій системі є пристрої, що відстежують максимальні одиниці точки роботи – MPPT. Термін служби сонячного інвертора менше, ніж у сонячних батарей, які можуть працювати до 25 років. Передбачається, що – в залежності від моделі та марки – їх термін служби складає від 8 до 12 років. На ринку є мікроінвертори, які можна використовувати навіть до 25 років.

Мережевий інвертор встановлюється під час монтажу сонячних батарей. Зазвичай він розташований поруч з панелями, він монтується вертикально, а його з’єднання розташовані на нижній частині пристрою.

Залежно від відстані, на якій він знаходиться, він може привести до втрати продуктивності до 5%. Це може бути злегка компенсовано провідниками відповідної якості, які можуть забезпечити менші втрати енергії.

MPPT – що це?

Мистецтво монтажу фотоелектричної установки говорить про те, що кожен модуль, який створює єдиний енергетичний ланцюжок, повинен бути однаковим. Це означає, що комбіновані фотоелектричні панелі повинні бути одного виробника, мати однакову номінальну потужність і бути однакового типу. Однак це ще не все. Кожна панель також повинна мати однакове розташування, нахил. Всі ці вимоги важливі, тому що тільки тоді ми можемо бути впевнені, що система відстеження MPPT буде використовуватися оптимально.

Як працює система MPРT? У великому спрощенні це дозволяє збільшити кількість одержуваної енергії від декількох до десятка відсотків. Як це відбувається? Це досить просто. Модулі, доступні на ринку, не мають фіксованої точки максимальної потужності, вона є змінною і залежить від випромінювання. Ця система відстежує, де знаходиться така точка (точка максимальної потужності MPP), і адаптується до її нового значення. Завдяки цьому ми отримуємо більш високі виходи енергії. В даний час кожен сучасний конвертер має як мінімум одну таку систему.

Інвертор для фотоелектричних панелей – типи

Різні типи інверторів доступні на ринку. Ми будемо розрізняти серед них:

– однофазні та трифазні – малі потужності в разі підвищеного попиту на трифазні рішення використовуються. Однак, якщо у вас є однофазний інвертор малої потужності і трифазні інвертори малої потужності, варто розглянути другий, оскільки він може значно вплинути на стабільність локальної мережі, привести до менших коливань напруги і потребуватиме менших радіусів провідників;

– без трансформатора і з трансформатором – в разі необхідності заземлення одного з полюсів установки слід звернутися до инвертора з трансформатором, оскільки він забезпечує гальванічну розв’язку між постійною вхідною напругою і мережею електроживлення. Однак, якщо нам не потрібно використовувати гальванічну розв’язку, що забезпечується трансформатором, ми можемо вибрати трансформаторні рішення, які – хоча вони й легше і менше – мають тенденцію бути більш дорогими через використовувану систему захисту, але в довгостроковій перспективі це хороший вибір;

– ланцюгові або центрально-ланцюгові перетворювачі можуть працювати з декількома серіями модулів, і призначені для установок з різними розмірами більш низької потужності. Центральні інвертори призначені для великих сонячних ферм і навряд чи будуть використовуватися в домашніх умовах;

– мережеві інвертори – вони діляться на два типи, в залежності від того, чи будуть вони підключені до мережі чи ні. Острівний інвертор НЕ синхронізується з мережею, тому він не може дати їй енергію, але він здатний заряджати батареї в разі надлишків. Мережевий інвертор дозволяє синхронізувати з мережею загального користування, але зарядка батарей неможлива.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.