В селищі Дніпропетровської області впродовж дня виробляють 50 тисяч метрів кубічних біологічного газу

0
312


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Село Єлизаветівка наразі увійшло до числа поселень-новаторів в Україні, що застосовують альтернативні методи задля забезпечення енергонезалежності країни. У якості джерел для виробництва біологічного газу використовують органічні відходи життєдіяльності птахів, жом від буряку та стічні води. Виробництво достатньо продуктивне – 50 000 кубічних метрів біологічного газу за один робочий день.

Вироблене таким способом екологічне паливо використовують для отримання органічних добрив та електрики. Окрім цього, в процесі виробництва біогазу виділяється значна кількість теплової енергії, яка теж використовується у подальшому.

Станція з виробництва біологічного газу була зведена на місцевій птахофабриці у 2012 році.

Основною її метою на початковому етапі була утилізація пташиного посліду. Виробництво електроенергії та добрив стало приємним бонусом для жителів Єлизаветівки.

Фахівці стверджують, що фабриці необхідно лише п`ять відсотків виробленої електрики для забезпечення енергетичних потреб. 95% «зеленої» електроенергії продається. Окрім електрики, птахофабрика постачає місцевим жителям тепло від виробництва біогазу. Теплозабезпечення вистачає на 15 тисяч сімей.

Принцип роботи біогазової станції доволі простий. Для створення сировини під вироблення біологічного газу змішують відходи від життєдіяльності курей, стічні води та силос. Процес поєднування компонентів відбувається у спеціальних резервуарах. Вироблених 50 000 кубометрів газу вистачає для отримання 100 000 кіловат на годину електрики.

Також біогазові станція перетворює буряковий жом та стічні води, змішані з курячим послідом, у органічні добрива високої якості.

Відходи від життєдіяльності птахів використовувати в чистому вигляді неможна. Послід курей містить високу концентрацію аміаку, який може нашкодити рослинам. Завдяки спеціальній переробці та додаванню інших компонентів до складу добрив, вони постачають у ґрунт важливі корисні складові.

Біогазова станція функціонує автоматично, тому не потребує людського втручання. Загальна вартість проекту склала 15 000 000 євро. Кошти надали іноземні інвестори.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.