В які види альтернативної енергетики інвестують в Україні?

0
302


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 7.00 з 10)

Введення в 2009 році «зелених тарифів» – системи стимулів розвитку відновлюваної енергетики – скорочує період окупності об’єктів будівництва (таких як сонячні електростанції), і робить вигідними подібні проекти для інвесторів.

Про це розповів асистент з енергетики Національного екологічного центру України Максим Бабаєв.
Експерт зазначив, що на сьогоднішній день, якщо не брати до уваги великі гідроелектростанції, частка відновлюваних джерел енергії в Україні становить не більше 1% від загального енергобалансу країни, що включає в себе газ і нафтопродукти.

Проте, в Україні діє законодавство, яке підтримує розвиток відновлюваної енергетики. Зокрема, у нас є система стимулів – «зелений тариф», який діє з 2009 року.

«Це тариф для електростанцій, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел. Він дозволяє реалізовувати електроенергію державі за цінами, вищими, ніж звичайні тарифи, і таким чином – значно скоротити період окупності проекту», – пояснив М. Бабаєв.

Він також додав, що в Україні міжнародні інвестори переважно вкладають кошти в будівництво сонячних станцій.

«Зараз завершується третя черга будівництва сонячної електростанції поблизу Самбора, цей проект фінансують інвестори з України та Чехії. Деякі компанії, наприклад німецька Fuhrlander, відкрили своє виробництво комплектуючих для вітрогенераторів. Можу сказати, що сонячна станція на 100 КВт коштує близько 100 000 доларів. Потужність електростанції в Самборі – 4 МВт. Така станція може забезпечити електроенергією невелике село », – зазначив М. Бабаєв.

Однак більш важлива навіть не вартість самої станції, а готовність інвесторів вкладати кошти. Ця готовність є: сьогодні сонячні станції окупляються за період 6-7 років. І, якщо врахувати, що, згідно із законодавством, «зелений тариф» буде діяти в Україні ще 14 років, сонячна електростанція «відіб’є» вкладені кошти за 7 років і у інвестора з’явиться можливість отримати хороший дохід.

«Сонячні електростанції вже є в багатьох областях України. Є і в Криму, звичайно, але вони зараз недоступні. Сонячна енергетика почала розвиватися більш швидкими темпами з 2010 року. Але у нас є зобов’язання перед Європейським енергетичним співтовариством досягти частки відновлюваної енергії 11% від загального енергобалансу країни до 2020 року. Тому хотілося б, щоб галузь розвивалася трохи активніше », – підсумував експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.