Вчені з України розробили двигун, який працює на біогазі, взявши за основу дизельний

0
83


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Група вчених з ЧДТУ отримали патент на власну розробку – дизельний двигун, який було адаптовано для функціонування за допомогою біологічного газу.

Новітня розробка працівників Черкаського державного технологічного університету здатна знизити кількість шкідливих викидів в навколишнє середовище втричі.

Основною сировиною для роботи дизельного двигуна є солярка. Науковці модернізували традиційний двигун і тепер замість шкідливого палива він використовує екологічно чистий біогаз. Учасник групи розробників студент ЧДТУ Бичок Богдан зауважив, що повністю виключити використання солярки поки не вдалося. Вона використовується під час безпосереднього запуску двигуна, а далі «працює» тільки біогаз. Окрім зменшення отруйних викидів в атмосферу новітня автомобільна установка також допоможе значно заощадити кошти. Економія дорогої солярки в роботі даного пристрою становить 60 відсотків.

Наразі вчені розмірковують над тим, як зацікавити інвесторів вкласти кошти в реалізацію даного проекту. Ідея створити більш екологічний двигун виникла, коли студенти звернули увагу на неймовірну кількість вихлопних газів від маршрутних автобусів. Дані транспортні засоби негативно впливають на екологію міст в першу чергу. Шкідливі викиди супроводжуються й виділенням канцерогенних речовин, які викликають ряд тяжких захворювань.

Науковці розуміли, що відмовитись від такого транспорту містяни не зможуть, а от мінімізувати кількість вихлопних газів їм здалось цілком можливим.

Налагодження виробництва гібридних двигунів та оснащення ними автобусів вирішить не тільки ряд екологічних питань, а й відобразиться в інших сферах життя міста. Студенти зауважили, що налагодження виробництва створить нові робочі місця та активізує виробництво біологічного палива. Слід також зауважити, що зниження кількості шкідливих викидів позитивно позначиться на екології міста, а, отже, і рівень захворюваності у довгостроковій перспективі знизиться на порядок.

Науковці підрахували, що маршрутний автобус в умовах роботи в місті споживає на 100 кілометрів близько 12 літрів солярки. Гібридний двигун споживатиме близько 10 літрів біогазу і зовсім невеличку частку солярки для запуску.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.