Великобританія: більше енергії з сонячної енергетики, чим від вугільних електростанцій

0
216


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячні електростанції, що  діють у Великобританії, виробили минулого місяцяд на 1/3 більше енергії чим вугільні електростанції, які там працюють. Це повідомлення має символічний характер, проте показує, яку ефективність розвитку сонячної енергетики, має місце у Великобританії упродовж тільки останніх двох-трьох років.

Як видно з даних Carbon Brief, в травні британські сонячні інсталяці виготовили  і віддали в мережу в сумі 1,336 ТВт/ч електричної енергії порівняно з 893 ГВт/ч, вироблених британськими вугільними електростанціями. Варто відмітити, що подана продуктивність виготовленої енергії сонячних електростанцій не враховує енергію, споживану власниками цих інсталяцій.

Участь сонячної енергетики у британському енергетичному міксі в травні склала в сумі близько 6 відсотків, тоді як енергії з вугілля – тільки 4 відсотки. Цей ефект отриманий завдяки хорошим умовам для виробництва сонячної енергії минулого місяця.

У квітні більше енергії У Великобританії віробили  вугільні електростанції – близько 1,7 ТВт/ч, тоді як генерація від сонячної енергетики перевищила дещо більше 1 TВт/ч. У найгіршому для сонячної енергетики місяці цього року, тобто в січні, диспропорція була значно більше на користь вугілля. У січні участь сонячних електростанцій у британському енергетичному міксі склала близько 1 відсотка, тоді як вугільних електростанцій – близько 7 відсотків.

Тепер потенціал сонячної енергетики у Великобританії складає вже понад 10 ГВт, що є ефектом інсталяцій, виконаних здебільшого  упродовж останніх декількох років.

Розвиток ринку сонячної енергетики у Великобританни тоді забезпечувався системою гарантованих тарифів – у разі малих інсталяцій, а також системою зелених сертифікатів, від яких отримували користь девелопери великих сонячних ферм.

Останнім часом, проте, британська влада сильно “обрізувала” підтримку для нових інсталяцій, що напевно відзначатиметься великим спадом динаміки британського ринку сонячної енергетики.

Тепер інвестори, що хочуть будувати наземні сонячні ферми, вимушені боротися за підтримку в аукціонах з вітроенергетикою, а додатковою проблемою є факт, що британська влада не організовує наступних аукціонів.

Дуже скорочені ті ж гарантовані тарифи.

– Якщо два або три роки тому ви запитали б, як швидко сонячна енергетика наздожене газ, ми відповіли б, що великі сонячні ферми були на дорозі до досягнення конкурентоспроможності з газом ще до кінця цієї декади. Проте в ситуації нестачі нових аукціонів і кінцем системи зелених сертифікатів, сонячна енергетика з потужністю 1 MВт не наближається до необхідних показників, – коментує Solar Trade Association.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.