Верховна Рада планує прийняти законопроект, який значно пригнічуватиме прогрес енергонезалежності

0
97


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

На розгляд Уряду запропоновано стратегічний план до 2030 року, що не є дієвим. Окрім того, якщо стратегія буде затверджена, то це загрожує значним зниженням інвестицій у сферу альтернативної енергетики та ставить під сумнів перспективу економічного розвитку країни в цілому. В нашій державі активно діє Українська Кліматична Мережа, члени-організації якої і винесли дане питання на огляд спільноти. Представників УКМ дуже тривожить той факт, що згубний законопроект може помітно збільшити залежність нашої країни від ввозу викопних паливних ресурсів.

ВДЕ в Україні

«Стратегію екологічної держполітики», що розроблена до 2030 року включно, запропонували у Верховній Раді у квітні. Даний законопроект передбачає дозвіл на збільшення викиду шкідливого СО2 вдвічі, порівняно з рівнем 2015 року. Це насамперед означатиме , що в рази має збільшитися залежність від імпортованих викопних видів палива, яке і зараз у великих об’ємах ввозиться в Україну.

Організації, що входять до складу УКМ збентежені фактом  допуску Урядом до розгляду законопроекту стратегічного характеру, який абсолютно не бере до уваги питання підвищення показників енергетичної ефективності та впровадження ВДЕ. Представники організацій також загострили увагу на тому, що в даний момент політика держави повинна бути направлена саме на активне зниження долі викопного палива в енергетиці, а не на його популяризацію. Важливим залишається залучення іноземного фінансування та поліпшення екологічного стану, а за умови прийняття стратегії всі старання щодо даних аспектів можуть зійти нанівець.

Також спеціалісти Української Кліматичної мережі звертають увагу на те, що «Стратегія» не має жодного узгодження з вже діючими екологічними документами стратегічного значення. Слід зазначити, що документам міжнародного значення , в яких Україна взяла на себе ряд зобов’язань, «Стратегія екологічної держполітики» взагалі суперечить.

Урядовці раніше вже затвердили Енергетичну Стратегію України, що передбачає зниження шкідливих викидів в атмосферу до 15 відсотків в порівнянні з показниками 2010 року. Цей документ розроблений до 2030 року включно. Поряд з тим Міністерство природи України ініціює затвердження стратегічного плану, що регламентуватиме можливість підвищення частки парникових газів в 2030 році на майже 60 відсотків (порівняно з 1990 роком).

Дана стратегія зробить можливим зростання об’ємів СО2, замість того, щоб стабілізувати його рівень та поступово скоротити. Експерти зазначають, що збільшення частки парникових газів у запропонованій стратегії (від 40 відсотків до 60 в порівнянні з 1990 роком) має принципові протиріччя зі «Стратегією низько вуглецевого розвитку».

Екологи говорять про те, що Україні потрібно для початку сформувати мету і основні засади політичного шляху відносно клімату та екології в цілому, а вже після цього узгоджувати чи вносити корективи в документацію стратегічного характеру у енергетиці, охороні навколишнього середовища, енергетичній ефективності, тощо.

Стратегія екологічної політики була ухвалена КабМіном наприкінці квітня поточного року та направлена на розгляд до Уряду. Представники УКМ стверджують, що процес узгодження даного питання з громадськістю був формальним та ніяк не відобразив реальне ставлення спільноти до стратегії.

Важливо зауважити, що через два роки наша країна має надати Організації Об’єднаних Націй свідчення щодо внеску в глобальні заходи відносно зниження показників СО2. Дана процедура зазначена в Паризькій Кліматичній Угоді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.