Виділення державної землі для будівництва СЕС – позитивна тенденція сьогодення

0
546


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Клімат України достатньо сприятливий для швидкого розвитку сонячної енергетики і цей факт неодноразово підтверджували спеціалісти в області альтернативної енергетики багатьох країн. Інвестування нових проектів із забудови СЕС проходить доволі активно, особливо останні 5 років. Важливу роль в даному питанні відіграє сприяння з боку держави.

На даний момент місцеві адміністрації різних областей нашої країни виділяють земельні ділянки для оренди під будівництво сонячних електростанцій. Найактивніше останнім часом у пресі обговорюється розподіл ділянок для монтажу СЕС у Чорнобилі. Та й інші регіони нашої країни наразі не відстають у введенні інновацій.

У Сумській області (місто Тростянець) за рішенням місцевої влади було виділено близько двадцяти гектарів землі. Сонячні установки буде розміщено на двох ділянках, які входитимуть до складу нової СЕС потужністю 5,6 мегават.

Окрім сонячної електростанції планується впродовж року розпочати роботу над зведенням вітропарку. Німецькі інвестори готові виділити для реалізації проекту більше десяти мільйонів євро.

В Одеській області у травні місяці було виділено дві ділянки землі загальною площею трохи менше 20 гектарів (17 га одна та 2,5 га – інша). Сонячні електростанції в Одеській області – це надзвичайно вигідне капіталовкладення. Іноземні експерти сходяться у думці, що невдовзі Одеса може стати перлиною не лише біля моря, а й на енергетичній карті України.

На даний момент Україна веде продуктивні перемовини з індійськими партнерами стосовно зведення нових сонячних потужностей на території нашої держави. Де саме буде розташовано СЕС поки невідомо.

На своїй сторінці у соціальній мережі міністр економічного розвитку і торгівлі заявив, що інвестиції в даний проект складуть майже 500 мільйонів доларів.

Нові сонячні потужності на Україні здебільшого зводяться за сприяння іноземних інвесторів. В даному питанні очевидна вигода обох сторін взаємодії, адже закордонний спонсор отримає немалий дохід від виробництва та продажу електроенергії, а місцевий бюджет, в свою чергу, збагатиться за рахунок орендної плати. Окрім того, як правило, компанія-інвестор бере активну участь у реконструкційних роботах місцевого масштабу, приводить до ладу територію навколо виділеної під оренду ділянки та створює додаткові робочі місця для українців.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.