Відкрито метаматеріал, який може трансформувати теплову енергію в електричну цілодобово

0
187


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 8.00 з 10)

Компонентами сонячних панелей вже складно здивувати світову громадськість. Зовсім недавно з’явилася інновація в сфері сонячної енергетики – термофотоелектричний елемент, а точніше метаматеріал, як складова. Під час вироблення електрики дані компоненти використовують теплову енергію. В процесі генерації теплову енергію виділяє інфрачервоне випромінювання. Отримання електроенергії в такому варіанті куди вигідніше, ніж в традиційному вигляді. Раніше ми публікували матеріал про новітній матеріал для сонячних панелей.

Помітною перевагою термофотоелектричних елементів є можливість їх використання в нічний час. Головну функціональну роль в процесі перетворення сонячної енергії та використанні теплової грає метаматеріал. Розробкою інновації займалася група вчених каліфорнійського університету. За словами фахівців, метаматеріал здатен здійснити помітний прорив в області поширення термоелектричних елементів.

метаматеріалЗасновник дослідницької групи Сергій Крук впевнений у винятковості метаматеріалу. На даний момент вчений в тандемі з винахідником з Берклі продовжує вивчення властивостей матеріалу. Метаматеріал вчені використовують як емітер. Це дозволяє підвищити показники ефективності роботи термоелектричного елемента.

У процесі створення метаматеріалу вчені використовували:

– фторид магнію;

– золото;

– нітрид магнію.

Інноваційний матеріал створений таким чином, що його властивості є унікальними і неповторними. Жоден з існуючих в природі елементів не може стати аналогом метаматеріалу по функціональності.

Сергій Крук заявив, що термоелектричні елементи в питаннях ефективності показують більший потенціал у порівнянні з сонячними панелями. Метаматеріал здатен здолати безліч перешкод, завдяки чому значно підвищує шанси термофотоелектричних елементів вийти на виробничий рівень.

Особливою перевагою метаматеріалу є відсутність потреби в прямих сонячних променях. Це дозволяє продуктивно використовувати його навіть вночі. Слід зазначити, що інноваційний матеріал має дуже маленькі габарити. Порядку 12 000 «сегментів» метаматеріалу можна розмістити на поперечному перерізі волосини.

Щодо сфери застосування метаматеріалу вчені стверджують, що вона неймовірно широка. Особливу користь винахід може принести в транспортній сфері. Після впровадження елементів метаматеріалу в двигуни можна домогтися перетворення тепла в електрику. На думку вчених, цей проект може стати основою для створення нового покоління сонячних модулів.

Сергій Крук стверджує, що робота над проектом вимагала від групи дослідників величезних зусиль. Інновація поки знаходиться на етапі тестування. Вчені фіксують підвищені показники ефективності і вивчають особливості застосування метаматеріалу в різних сферах. Той факт, що інновація може функціонувати цілодобово, значно підвищує її потенціал.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.