Виготовлення біогазу із сміття

0
723


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Одне звалище сміття здатне виробити таку кількість газу, якої вистачить, щоб забезпечити електрикою приблизно 200 тисяч будинків. Сміття можна використовувати в якості нового невичерпного ресурсу енергії. Однак такий сміттєвий газ має певні особливості, тому «енергетичні королі» не поспішають займатися його видобутком.

 

Переробка сміття для отримання енергії

Переробляти сміття в енергію почали порівняно недавно. Вперше подібний експеримент був проведений в Каліфорнії в кінці 30-х років XX століття з використанням сміттєзвалищ і особливих технічних пристроїв. Вивчення і застосування сміттєвого газу в США прискорилося завдяки внесенню до законодавства в 1965 році статей про утилізацію твердих відходів. А з 1980 року влада почала давати пільги тим, хто займається переробкою сміття в газ. На 1985 рік в США діяло близько 30 станцій, що займалися виготовленням сміттєвого газу.

Хараз США займає лідируючу позицію в сфері переробки сміття в газ  і має 427 функціонуючих об’єктів з  його виробництва. Велика їх частина знаходиться в Каліфорнії, оскільки саме вона стоїть на першому місці з переробки сміття в газ – 36 мільйонів тонн на рік.

 

Спосіб переробки сміття в газ

Переробка сміття на звалищах відбувається за рахунок безкисневого розкладання відходів, під час якого виділяється біогаз. Під час гниття сміттєзвалищ беруть участь два види  бактерій – ацідогени і матаногени. Перші сприяють первинному розкладанню сміттєвих відходів на летючі жирні кислоти, саме за рахунок них виходить значний обсяг метану. Другі займаються перетворенням летючих жирних кислот в природний газ і діоксид вуглецю.

 

Облаштування полігону

Переробка сміття повинна відбуватися на спеціально облаштованих майданчиках. Їх облаштування має бути виконано так, щоб збирати газ для майбутнього його застосування, а також, щоб відповідати всім екологічним вимогам, виключаючи можливості забруднення землі і ґрунтових вод.

На дно глибокої ями стелиться особлива геомембрана, яка покривається метровим шаром глини. Все це сприяє захисту від можливості потрапляння продуктів горіння в шари землі і ґрунтові води.

Щодня сміття укладається в цей котлован рівнями, які трамбуються за допомогою великовагових ковзанок, після чого знову все покривається глиною висотою до 30 см. Подібні дії сприяють не поширенню запахів і не дозволяють сміттєвим залишкам розлітатися.

Коли об’єм котловану максимально заповнений сміттєвими відходами, його закривають покрівлею з ущільненої глини і особливим захисним покриттям, що складається з землі і рослинного покриву.

Майданчик переробки має всі технічні пристрої, які відводять продукти розкладання сміттєвих відходів, як в рідкому вигляді, так і у вигляді газу. Усередині нього є система свердловин, труб і насосів. Природний газ збирається і відправляється в спеціальний газоочисний пристрій. Одержуваний газ очищується за допомогою води, таким способом з нього видаляються  всі частинки пилу і аерозолів. Після цього газ відправляється на компресор, він вже готовий до застосування. Такий сміттєвий газ є джерелом тепла і пари,  його також застосовують як паливо для машин. Плюс до всього газ, одержуваний в ході переробки сміття, застосовують і як паливо для отримання електроенергії. У цих випадках застосовують газотурбінні і газопоршневі  електростанції.

 

Негативний вплив сміттєвого газу

Сміттєвий газ, незважаючи нанизку  своїх переваг і величезні можливості застосування иає значні мінуси. Головними з яких є наявність великої дози отруйних і небезпечних виділень.

Переробка сміття в біогаз яскраво демонструє згубний ефект для всіх рослин, які розташовані поруч з майданчиком переробки. Якщо полігон не забезпечили доброю системою збору газу, то незабаром він провалиться через викид парів. До того ж сміттєвий газ – це парниковий газ.

Внаслідок наявності п низки таких  недоліків у сміттєвого газу сьогодні дуже активно обговорюються шляхи вирішення проблем, пов’язаних з видобутком і мінімальним впливом газу на природу і людей.

Видобуток  сміттєвого газу потребує величезного комплексу дій, які вимагають капітальних фінансових вкладень.

 

Обсяг виробництва біогазу в світі

Наразі сміттєвий газ ще не вважається заміною інших видів горючих речовин, але при цьому частка його  використання в світі досить велика – близько 1,2 мільярдів кубічних метрів на рік. Як показують прогнози, за рахунок незліченних сміттєвих покладів і активного розвитку сучасних способів добування і очищення з сміттєвого  газу можна сміливо прогнозувати про те, що потреби в його застосуванні в майбутньому значно збільшаться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.