Використання сили тяжіння і величезних розмірів поршня допомогло німцям створити інноваційний акумулятор

0
219


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сила тяжіння в останні роки цікавить все активніше винахідників з різних держав. Її розгляд все частіше відбувається в ключі експлуатації цього фізичного явища для створення «зелених» акумуляторів в альтернативній енергетиці.

акумулятори зеленої енергіїРаніше стало відомо про розробку інженерів з Великобританії, яка отримала назву Gravitricity. У центрі даного проекту лежить використання важкого вантажу в умовах покинутої шахтної лінії, точніше саме в стовбурі цієї споруди.

Крім цього, використання гравітаційних сил було освоєно американцями в розробці під назвою ARES. Даний проект включає використання для акумулювання енергії навантажених бетонною сумішшю платформ.

На сьогоднішній день стало відомо про використання подібного принципу фірмою Gravity Energy AG з Німеччини. Керівництво компанії повідомило, що в найближчі плани входить зведення масштабного енергосховища, загальна потужність якого складе один мегават. Розташувати енергетичний об’єкт хочуть поблизу Вайльхайма-ін-Обербайерн. З метою акумулювання електричної енергії використовуватимуть шахту, глибина якої близько ста метрів. Принцип дії технології полягає в тому, що під впливом води буде здійснюватися підйом поршня, вага якого приблизно 6 тисяч тонн.

Рух поршня стане можливим завдяки роботі насосів, які живляться електричною енергією від вітрових і сонячних установок . Робоче середовище для даної системи буде сформовано за допомогою звичайної води. Інноваційна розробка буде дотримуватися такого алгоритму дії: у випадку, коли енергія має надлишок, насосні установки будуть створювати тиск і виробляти підйом великовагового поршня. Коли ж з’явиться необхідність у виробленні електроенергії, то поршень відпускають і під натиском його ваги при спуску вода буде проходити крізь турбіну, яка генерує електрику.

Ефективність даного пристрою оцінюється в більш ніж 80 відсотків. Планування і створення точного проекту розробки підтверджені сертифікатом від Інституту будівельної фізики імені Йозефа Фраунгофера. Позитивні результати роботи пристрою також офіційно зафіксовані.

Подібні акумулюючі установки компанії Gravity, що використовують гравітацію, здатні покрити досить ємну необхідність у накопиченні електроенергії, що з’явилася після переходу на поновлювані джерела енергії і відмови від станцій, що функціонують на основі кам’яного вугілля або газу. За допомогою даних систем з’явиться можливість забезпечити стабільність і безперебійну роботу екологічних установок і зробити роботу електричних мереж більш надійною.

Демонстрація акумулюючої гравітаційної системи від німецької компанії пройде в середині березня поточного року в місті Дюссельдорф.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.