Вінницька область активно виривається у лідери по використанню енергії сонця

0
192


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вінничани вже знайомі з перевагами «зеленої» енергії, адже на території області функціонує 27 СЕС. Загальна потужність альтернативних електростанцій складає більш ніж 70 мегават. Наразі адміністрація області заявляє про зведення ще 14 станцій за 3 наступні роки.

Згідно з попередніми підрахунками спеціалістів, до існуючих потужностей додасться ще близько 76 мегават.

Кліматичні умови області сприяють активному розвитку тут саме цієї галузі альтернативної енергетики. Для прикладу: протягом минулого року було введено в експлуатацію 7 нових сонячних електростанцій, а на 3-х існуючих підвищили потужність завдяки встановленню додаткових сонячних панелей. Вінницькі фахівці у галузі альтернативної енергетики зауважують, що область завдячує економією більш ніж 55 000 тон кам`яного вугілля саме відновлювальним джерелам енергії. Окрім СЕС Вінницька область має в розпорядженні двадцять невеликих ГЕС, які теж роблять значний внесок в енергозабезпечення потреб місцевих жителів.

Зоною динамічного впровадження новітніх технологій сонячної енергетики має стати Барський район Вінничини. На території району розташована  Войнашівська сонячна електростанція, що простягається майже на 14 га.

 

На сьогоднішній день Барський р-н являється безумовним лідером області по кількості СЕС. Найближчим часом тут має відбутись введення в експлуатацію Копайгородської СЕС, яка займає близько 13 га.

За словами очільника сільської ради Сніткова Ольшевського Віктора, Вінницька область конче потребує будівництва нових СЕС. Пан Ольшевський зазначає, що «зелену» електроенергію можна застосувати для енергозабезпечення тепличних комплексів, а не тільки для продажу. Так як територія області гориста, то ведення сільського господарства достатньо проблематичне. Зведення нових сонячних електростанцій створить нові робочі місця для вінничан та значно поповнить місцевий бюджет за рахунок надання в оренду забудовникам земельних ділянок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.