Вінницька область у поточному році обзаведеться п’ятнадцятьма СЕС

0
227


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Кінець року на Вінниччині відзначиться появою нових сонячних електростанцій, кожна з яких буде мати потужність в 120 мегават.

Представник адміністрації обласної ради Вінницької області Андрій Гижко стверджує, що 15 нових електростанцій в повному обсязі зможуть забезпечити електрикою житлові будинки одного району області.

xdlfkvmdflВінниччина на даному етапі розвитку альтернативної енергетики в Україні стала досить популярною областю для відкриття нових СЕС. Це в першу чергу викликано тим, що рівень сонячної радіації за кількісними показниками практично не поступається Кримському півострову.

В минулому році було завершено будівництво чотирьох електростанцій, які функціонують на сонячній енергії. Невдовзі після забудови зазначені виробництва були успішно введені в експлуатацію. На початку грудня 2016 року планується провести запуск в роботу трьох нових сонячних електростанцій. Розташовуються дані СЕС в трьох районах області: Калинівському, Барському, Чечельницькому.

Представник адміністрації пан Гижко акцентує увагу на тому, що останнім часом значно зріс інтерес до сонячної енергетики з боку підприємців. Значну роль у цьому явищі відіграє динаміка зниження вартості 1 кВт електроенергії, отриманої з альтернативних джерел. Згідно порівняльного аналізу поступового зниження ціни на «зелену» електроенергію, представляється така динаміка (з урахуванням фінансових витрат на сонячні панелі і все супутнє обладнання):

2016 рік – 1 долар/кВт;

2014 рік – 4 долара/кВт;

2009 рік – 10 доларів/кВт.

На даному етапі купівля електрики населенням є недоцільною, так як для забезпечення потреб приватного будинку потрібно в середньому 4-5 кВт на годину. У грошовому еквіваленті подібне енергоспоживання дорівнює п’яти тисячам доларів.dfbofkhop

В даний момент у Вінницькій області виділено 9 ділянок, які планується задіяти під будівництво сонячних електростанцій. На початку вересня 2016 року був оголошений конкурс на перші дві земельні ділянки, які знаходяться на балансі. Учасниками конкурсу були компанії з різних країн, які пропонували свою кандидатуру на роль інвестора. Діяльність цих компаній була ретельно перевірена правоохоронними органами. Підсумки конкурсу були підведені на початку листопада поточного року. Право на забудову конкурсних ділянок отримала фірма з Арабських Еміратів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.