Вітроенергетика і здоров’я людини: вітряки cправді шкодять?

2
1531


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Противники  вітроенергетики публічно стверджують, що вітряки мають негативний вплив на територію, в якій знаходяться.

– Результати досліджень, що публікуються в рецензованих журналах, вказують, що жителі вище оцінюють якість життя і стан здоров’я, якщо чекають або мають  економічні вигоди, пов’язані з інвестицієямиу вітрові турбіни, ніж респонденти, які не володіють такими доходами. Декларуються також статистично істотно нижчі рівні іритації.

Наукові дослідження вказують також, що  негативне  відношення до вітрових турбін може бути більше пов’язане з суб’єктивною естетичною оцінкою самих електростанцій, ніж  з їх впливом на зір і слух. Заяви про шкідливі для здоров’я ефекти часто пов’язана з якою-небудь зміною в оточенні-говорить професор Божена Мрочек з Поморського Медичного Університету в Щецині.

Схожі припущення походять також з досліджень, що стосуються схвалення і впливу вітрових турбін на стрес, які проведені останніми роками в Німеччині та Швейцарії. Їх результати продемонстровані під час конференції “Вітроенергетика і здоров’я людини” організованої у Варшаві 23 червня цього року Польським Товариством Вітроенергетики.

– Аналіз чотирьох досліджень, в яких брало участь понад 1300 жителів з більше 20 локалізацій, в яких знаходяться вітрові турбіни, послідовно показує, що не має значимого зв’язку між схваленням вітрових турбін і відстанню вітряків від будинків. Існує відносно невеликий відсоток жителів (від 6 до 18 відсотків), роздратованих з приводу вітрових турбін, хоча варто в той же час відмітити, що в дослідженні, що стосується шуму більше осіб скаржилося на шум, що виникає з вуличного руху.

Одним з головних міфів, які супроводжують вітрові електростанції, є те, що вони створюють шкідливі звуки для здоров’я. Тим часом експерт у справах акустики д-р Геофф Левенталь стверджує, що дослідження жителів виявили, що рівень звуку не перешкоджає більшості осіб, які є сусідами з вітровими фермами, тобто 40 дБ, зазвичай такий показник на відстані 500-600 метрів від турбіни. Ці 40 дБ, як середній рівень звуку, є широко вживаним критерієм, розробленим на підставі багатьох досліджень.

Такий ліміт пропонує Всесвітня Організація Здоров’я, як рівень для нічного шуму. Очевидно також, що шум, який створюють вітрові турбіни, однаково чутний, так і нечутний, немає безпосереднього впливу на здоров’я. Непрямі ефекти, пов’язані із стресом, можуть з’явитися у невеликого числа осіб, особливо тих, які негативно налаштовані до вітрових турбін.

У розгляді явища шуму вітрових турбін психологія стає, отже, однаково важлива як акустика – пояснює доктор Левенталь.

2 Коментар (-і)

  1. Організація вітроенергетики замовила експертизу шкідливості вітрогенераторів!!! Аналогічно кат може замовити дослідження шкідливості процесу відрубання голови сокирою. Не про той звук говорять вітрогенератори генерують інфразвукові хвилі низькоі частоти 2-7 герц які є буже шкідливими для людей та довкілля

  2. В традиційних вітрогенераторах великий генератор і скручені лопаті створюють особливий механічний інфразвук, це звукові коливання частотою менше 20 Гц. Люди не чують інфразвук (оскільки він лежить нижче порога чутності людини), а сприймають, як неприємне відчуття.
    Внаслідок тривалої дії інфразвуку у людини спостерігається слабкість, зниження працездатності, з’являється роздратування і погіршення сну. Особливої уваги заслуговує дія інфразвуку на емоційну сферу людини, на її працездатність і втомлюваність, а у деяких осіб навіть спостерігається порушення психіки.
    Встановлено, що у осіб, які перебувають під впливом низькочастотних хвиль з’являється відчуття безпричинного страху, підвищується артеріальний тиск, трапляються випадки непритомності, спостерігається стан, що нагадує морську хворобу, розвивається запаморочення, нудота.
    Найбільш шкідливим є інфразвук частотою , що співпадає з альфа-ритмом людського мозку -5- 8 Гц.)який викликає сильну тривогу і паніку.
    Для інфразвуку не є перешкодою навіть сотні кілометрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.