Вітроенергетика уже не альтернативна енергетика

0
859


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сьогодні настали добрі часи для вітроенергетики, зокрема в Європейському Союзі. У минулому році вітрова енергетика в ЄС, відповідно до звіту Європейської асоціації вітроенергетики, збільшила свої потужності більше ніж будь-яка інша галузь енергетики.

1У 28 країнах ЄС, серед всіх нових встановлених потужностей в енергетиці 44% припадало на вітер, всього підключено до мережі 12,8 ГВт, в т.ч. 9,8 ГВт за рахунок потужності вітру на суші і 3 ГВт – морська вітроенергетика. У порівнянні з 2014 роком збільшення кількості вітрових установок склало 6,3%.

Загальний обсяг вітрової енергетики в ЄС тепер становить 142 ГВт, а це 11,4% всіх потреб в енергії.

Більшість нових вітрових установок в 2015 році з’явилося в Німеччині і Польщі, яка є другою за кількістю встановлених вітрових потужностей.

Німеччина лідирує з 47% всіх нових вітроустановок і більш ніж 6 ГВт встановлених потужностей вітрових установок у 2015 році, а також найбільшим загальним обсягом встановлених вітрових потужностей серед країн ЄС в 45 ГВт.

Керівництво Німеччини пояснює це трьома факторами, про що йдеться в звіті:
1. Ефективна політика.Підключення великої кількості морських вітрових потужностей, які були встановлені ще в 2014 році, але не підключалися.

2. Бажання представників промисловості завершити установку до 2017 року, перш ніж Німеччина перейде на ринкові механізми регулювання.

3. Для потужностей, що працюють на викопному паливі, цей рік не був хорошим, так як виведено з експлуатації, більший обсяг генерації на нафтопродуктах і вугіллі, ніж встановлений.

Rutland-504-mini-turbine (1)У країнах ЄС закрито потужностей на 8 ГВт вугілля, 4,3 ГВт газу і 3,3 ГВт нафти.
«В минулому році Європа додала більше нових потужностей за допомогою вітру, ніж за допомогою вугілля, газу і ядерної енергетики. Ми більше не думаємо про вітрову енергети вку якості альтернативної технології» повідомив Олівер Джой, представник Європейської вітроенергетичної асоціації. «Вона стала основною і остаточно сформувалася, не кажучи вже про морську вітроенергетику – дешеву і доступну форму отримання енергії нового покоління. Енергетика змінюється в Європі і в самому серці цих змін вітрова енергетика ».

Морська вітрова генерація електроенергії в минулому році збільшила продуктивність в Європі з показником 24% від загального обсягу всіх вітроустановок, і це вдвічі більше ніж в 2014 «такий стан справ підтверджує зростаючу актуальність морської вітрової енергетики в розвитку всієї вітроенергетики ЄС» говориться в звіті. Або як сказав О.Джой, «це був вдалий рік для морських вітрових установок, які зіграли ключову роль в рекордні показники».

Проблеми, які стоять перед вітровою енергетикою

Крім того, що в звіті відображені позитивні новини для ветроенергетичної галузі, також розкрита і проблематика галузі, на яку вказав О. Джой.

«Ринок дуже концентрований, особливо в Німеччині» сказав він. «Майже половина нових установок знаходилися в найбільшій економіці Європи. Крім того, ми очікуємо побачити падіння галузі вітрових установок в 2016 році. Стрибок вгору для морських вітроустановок можливий вже в 2017 році, в той час, як менш визначеними є перспективи для вітрових установок, що працюють на суші в Європі».

Це не єдині проблеми для вітрового енергетичного сектора ЄС. Він також стикається зі зростаючою конкуренцією.

Китай ставить собі за мету зробити 200 ГВт за допомогою енергії вітру до 2020 року, і вже обігнав ЄС в цьому році за кількістю встановленої потужності вітру. Китай в даний час найбільший виробник енергії вітру в світі. У минулому році в Китаї вироблено 30,5 ГВт на нових вітроенергетичних установках з 63 ГВт загальної світової генерації, і сумарний показати в вітровій енергетиці Китаю тепер становить близько 145 ГВт. Загальносвітовий показник встановленої вітрової потужності 432 ГВт.

США продовжили надання позик для виробництва енергії за допомогою вітру до 2019 рік і в даний час, за даними Американської асоціації енергії вітру (AWEA), кредитування становить 2,3 цента за кіловат-годину енергії виробленої енергосистемою. Завдяки кредитуванню вітроенергетика США більше ніж у чотири рази зросла: з 16,7 ГВт в 2008 році, до 69,5 ГВт – в третьому кварталі 2015 року.

«Серед усього цього Європа застрягла десь в середині заплутавшись коли припиняти або знову починати курс підтримки вітроенергетики, що може змусити інвесторів піти в інші країни,» сказав О.Джой. «Світ швидко слідує по п’ятах Європи, і тому немає часу спочивати на лаврах».

Очевидно, що прийшов час для 28 країн членів ЄС зробити наступний крок. Наслідком продовження виробництва енергії за допомогою вітру є зменшення потужності на основі викопного палива – а це означає і зниження викидів парникових газів. І це чудово для світу і людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.