Вітрогенератори: переваги та недоліки використання

0
4588


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вихідна потужність вітрових електростанцій може досягати 3000 Вт і більше.
Дані установки ідеальні для застосування у віддалених районах. Їх використовують для електропостачання дачних будиночків, туристичних таборів, будинків відпочинку, вітрильних човнів та інших споруд.

Вітрогенератори можна використовувати для живлення невеликих побутових приладів і електроінструментів, а також для зарядки акумуляторів. Майже на кожній фермі у віддалених районах ви можете зустріти вітрову установку. Їх зазвичай будують в районах, де переважає вітряна погода.

Вітрові електростанції не здійснюють шкідливого впливу на екологію, є економічно вигідним вкладенням і надійними для електропостачання різних об’єктів. Головне достоїнство вітряних установок – використання невичерпного джерела енергії. Не секрет, що принцип роботи вітрогенератора полягає в перетворенні кінетичної енергії вітру в електричну.

Цей спосіб вироблення електрики не призводить до утворення побічних продуктів, і, отже, до забруднення навколишнього середовища. Також, вам не доведеться витрачатися на паливо, так як обертання їх рухомої частини забезпечується вітром.

Як працює турбіна вітрогенератора?

Принцип роботи вітрогенератора подібний функціонуванню турбін літака. Відмінність лише в тому, що лопаті вітряка обертаються на місці під впливом поривів вітру. Зважаючи на свої гігантські розміри, вони ефективно поглинають енергію вітру, яка потім перетворюється на електрику.

Лопаті гвинта мають спеціальну форму, що дозволяє їм з легкістю реагувати на рух повітряних мас. Потоки повітря, що проходять змушують гвинт обертатися, причому вам може здатися, що швидкість обертання досить мала. Але потім, за допомогою передавальних механізмів, обертання гвинта приводить в рух шестерні меншого розміру, швидкість яких вже помітно вище.

Як працює вітрогенератор?

Дані пристосування розганяють вал приводу до частоти обертів, достатньої для успішного завершення перетворення енергії вітру в електрику.

Для отримання найбільшої електричної потужності на виході генератора, гвинти вітряків встановлюються на максимально можливій висоті. Лопаті гвинтів зазвичай досягають 70 м. Або 230 футів в діаметрі, що в 30 разів перевищує розмах крил орла.

Великий розмір і охоплення лопатей робить можливим багаторазове примноження сили вітру. Тому, навіть легкий порив, захоплений зовнішній краєм гвинта, може привести останній в рух.

Плюси і мінуси вітрогенераторів
Переваги вітряків

Rutland-504-mini-turbine (1)Перш ніж придбати подібний генератор, потрібно зважити всі плюси і мінуси покупки. Переваг у даних пристроїв більше, ніж недоліків.

Основною перевагою є їх безпека з точки зору екології. Це можливо завдяки тому, що використання енергії вітру не веде до утворення побічних продуктів і вихлопних газів. Дані речовини зазвичай утворюються при спалюванні палива і викидаються в атмосферу, завдаючи непоправної шкоди здоров’ю людей і тварин, що проживають в прилеглих районах.
Ще одним аргументом на користь цих пристроїв є те, що вам не доведеться платити за паливо. Тобто, всі витрати пов’язані тільки з придбанням генератора. Це чималі витрати, але вони незабаром окупаляються, адже вам більше не потрібно платити за споживану з мережі електроенергію.

Недоліки вітрогенераторів

Основним недоліком вітрогенераторів є те, що цими поновлюваними джерелами неможливо управляти як багатьма сучасними ресурсами. Тому, кількість електроенергії, що виробляється кожен день може бути різною. Якщо ж енергії від вітряка вам недостатньо, то ви змушені використовувати резервне джерело живлення, що працює на викопному паливі.

Крім того, вітрові установки займають досить велику площу, причому для досягнення необхідного ефекту вони повинні бути розміщені на височини.

Перш ніж придбати вітрогенератори, обов’язково узгодьте це з вашими сусідами. Це необхідно, тому що робота цих пристроїв може супроводжуватися телевізійними перешкодами і високим рівнем шуму.

Також, відомі випадки звернення за медичною допомогою людей, які проживають поблизу розглянутих установок. Це захворювання отримало назву «синдром вітрових турбін». Людина, що страждає цим синдромом, відчуває часті головні болі та інші нездужання, пов’язані з тривалим впливом низькочастотних вібрацій і шумів.

Досить неприємним фактором також є і те, що безліч птахів і кажанів часто гине при зіткненні з лопатями гвинтів генераторів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.