Вода з повітря для жителів Арабських Еміратів руками українців

0
241


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Фірма Innovation development agency (IDA), не дивлячись на досить молодий вік (4 роки), робить воду з повітря в Дубаї. Це стало можливо завдяки спеціальній установці, яку компанія встановила в ОАЕ і успішно експлуатує. У найближчих планах компанії установка ще однієї системи генерації води.

Свою роботу власник компанії Олексій Приходько починав з аксесуарів для портативних пристроїв. Він займався імпортом технічних товарів з Китаю. Через якийсь час Олексій почав займатися розробкою власного бренду. Його компанія була створена в 2015 році. Спочатку планувалося, що Олексій разом зі своєю командою фахівців буде займатися конструюванням споживчої дрібної електроніки.

Через два роки Олексій Приходько і група розробників його компанії зібрали 125 тисяч доларів на платформі Kickstarter. Вони створили розумний тримач для смартфонів на магніті. Планувався продаж даного пристрою на території Сполучених Штатів. Але проект не зібрав потрібну кількість замовлень через підвищену вартість товару, хоча його і можна вважати успішним. Виробництво було запущено і працює до цих пір. Після даного проекту компанія IDA розділилася. Частина команди залишилася в США і займається реалізацією тримачів, а друга частина команди почала активну роботу з розробки технології добування води з повітря.

Для початку розробки нової технології фахівцям потрібно було знайти проблему, яку вони за допомогою свого пристрою будуть вирішувати. На території України такої гострої проблеми не знайшлося, тому Олексій Приходько зі своєю командою стали орієнтуватися на Схід. Проблема була знайдена на території Арабських Еміратів. Там питання видобутку води стоїть максимально гостро і на усунення цієї проблеми виділяється щедре фінансування від влади.

Договір з представниками ОАЕ був укладений в липні минулого року. Варто відзначити, що всі домовленості були встановлені ще в квітні, але через затримки влади довелося зрушувати терміни. Олексій і його команда через поспіх не змогли доопрацювати об’єкт в повній мірі і за підсумком не вклалися в бюджет. Це спричинило додаткові витрати, які Олексію Приходько довелося взяти на себе. В результаті проект був зданий вчасно і очікування замовників в повній мірі були задоволені.

Технологія компанії IDA представляє собою об’єкт заввишки чотири метри. Конструкція за формою нагадує величезний гриб. Установку можна розмістити в будь-якій точці планети, де є проблеми з водою. Вона не вимагає підключення до електромережі. Дах гриба має розмір 6 * 3м. Там встановлені фотоелектричні модулі для генерації електроенергії. Внутрішня частина об’єкта заповнена тисячами рослин і вміщує систему накопичення енергії.

Об’єкт дозволяє генерувати близько 200 літрів води за добу. Вода додатково очищається і мінералізується. Кількості виробленої системою води вистачає і на очищення поверхні сонячних модулів, і на полив рослин. Залишки води віддаються перехожим. Вода є придатною для пиття. Крім того, система використовує частину води для створення прохолодного туману.

Пристрій для генерації води отримав назву Smart Oasis. Початкова задумка проектувальників виглядала не так, як кінцевий варіант. Через стислі терміни і недостатній бюджет творцям довелося дещо спростити систему. Ефективність від цього не стала нижче.

Варто відзначити, що в ОАЕ дуже серйозно підходять до питань забезпечення населення водою. З бюджету було виділено 500 мільйонів доларів на будівництво спеціального резервуара для прісної води. І це тільки один об’єкт із сотні існуючих і запланованих на майбутнє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.