Впродовж чотирьох місяців жителі Покровська заощадили близько мільйона гривень за допомогою енергетичного моніторингу

0
71


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

За зимово-весняний період поточного року місто Покровськ заощадило майже мільйон гривень місцевого бюджету. Така економія стала можлива з впровадженням автоматичної перевірки енергоресурсів. Система АІС “Енергосервіс: облік, контроль, економія” допомагає місцевій владі раціоналізовувати використання енергетичних ресурсів в рамках міста.

На Україні досить швидко набуває популярності так званий «енергетичний менеджмент». Ця галузь знання передбачає оптимізацію витрат енергоресурсів та впровадження технологій енергозбереження задля економії коштів. Місто Покровськ долучилося до державної ініціативи ще минулого року, коли була затверджена система енергоменеджменту на рівні міської влади.

В рамках програми енергетичного заощадження було розроблено ієрархію відповідальних за її реалізацію осіб. Очолив групу енергетичних менеджерів Гордієнко Дмитро, який являється заступником мера Покровська.

Від 2016 року енергоменеджери почали з’являтись на промислових об’єктах та в різних міських організаціях, що мають відношення до споживання енергоресурсів. Наразі штат борців за енергозбереження повністю укомплектовано, тому їх робота налагоджена максимально продуктивно.

Введена в місті система енергомоніторингу, яка дозволяє в автоматичному режимі отримувати необхідні дані, вже проявила свою доцільність. На основі отриманих показників енергоменеджери можуть зробити висновки відносно дотримання контрольних параметрів та знайти шляхи можливої раціоналізації енергоспоживання. Заступник міського голови стверджує, що автоматизована система обліку дозволяє без великих фінансових затрат на додаткове програмне забезпечення отримати необхідні дані, з якими енергоменеджери далі зможуть працювати.

Окрім обліку енергоспоживання об’єктів, система моніторингу АІС повідомляє про пориви або пошкодження. Такі дані дозволяють вчасно зреагувати відповідним службам та знешкодити проблему.

До штату енергоменеджерів у місті Покровськ на даний момент включено біля 100 чоловік. Новостворена служба наразі здійснює контроль над енергоспоживанням майже 70 бюджетних установ, до переліку яких входять школи, лікарні, тощо.

Автоматизована система моніторингу допомогла зекономити значні бюджетні кошти. Гордієнко Дмитро зазначив, що завдяки їй місто може направити заощаджені гроші на впровадження нових значимих програм та реконструкційні заходи.

В шкільних закладах нова система дозволяє дотримуватись санітарних норм щодо температурного режиму в класних кімнатах і при цьому економити. Наприклад, під час канікул, коли учні відсутні, система дає можливість значно знизити енергоспоживання.

За словами заступника мера, енергетичний менеджмент буде розвиватись в місті Покровськ і далі. Перші реальні результати застосування автоматизованої системи моніторингу представляються спільноті для того, аби й інші міста долучалися до даної ініціативи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.