Впровадження об’єктів сонячної енергетики в Білорусі

0
221


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Згідно з проектом ПРООН «Сталий розвиток на місцевому рівні» в Білорусі буде побудована сонячна електростанція. Мета її зведення – електропостачання національному пам’ятнику природи «Блакитна криниця». Тут розташований Центр джерельної води, який вимагає енергозабезпечення, а станція зможе забезпечити це досить добре, якщо потужність буде досягати 25 кВт.
Що конкретно можна буде отримати, маючи фотоэлектростанцию?

  • освітлення території, де розташоване джерело і все довколишнє простір (місця відпочинку та інші зони);
  • міні-очисні споруди;
  • санітарні вузли.

Все це буде працювати за рахунок енергії сонця, як стверджують чиновники.
Ще зовсім недавно цей заповідник ніяк не висвітлювався. Для того, щоб виправити ситуацію, потрібні, безумовно, великі інвестиції, оскільки він знаходиться у віддаленні від електрифікованих місць. І тут на арену вийшла альтернативна енергетика, яка і дозволить розвинути в необхідному напрямку туристичну сферу.
Даний проект зробить можливим створити зручні умови не тільки для туристичних груп, але і паломницьких, яких на Криницю їдуть багато. А Центр джерельної води буде працювати над підвищенням екологічної грамотності, а також влаштовувати тури та інші заходи.
Євросоюз виділяє на ці цілі 200 000 євро. Інвестиції будуть направлені на покупку фотоелектричних панелей і різних елементів очисних споруд. Також кошти виділяються на будівництво з бюджету держави. Перспектива виконання – на рік.
Треба сказати, джерело виступає в якості історико-культурної цінності та є пам’яткою природи. Це підтверджують дані геохімії, згідно з яким підземні води виявилися дуже чистими. Паломництво вже давно є в даний регіон масовим, тому логічно, що ведуться роботи по створенню сприятливих умов для його подальшого розвитку і масштабування.
Таким чином, Білорусь ступає на шлях альтернативної енергетики і рухається у вірному напрямку. Можливо, зовсім скоро сонячні панелі з’являться на вулицях і будинках різних міст.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.