Як зібрати радіо на сонячній батареї

0
819


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Часто, виїжджаючи на природу, люди беруть з собою радіопередавач, щоб слухати музику і не садити заряд батареї машини чи телефону. Але бувають випадки, коли прогулянки затягуються і заряду не вистачає.

Для створення радіо на сонячній енергії знадобляться наступні матеріали:

  1. сонячна панель з характеристиками 4-5В и 80мА;
  2. FM радіопередавач з живленням від батарейок;
  3. діод Шоттки ВАТ 43;
  4. NiMh акумулятори ємністю не менше 800 мА\год;
  5. паяльник і відповідні розхідні матеріали до нього.

Для початку потрібно роздобути сонячну панель. ЇЇ можна попросту замовити на еВау або розібрати один з садових світильників, що містять в собі такі панелі. Її потужності якраз вистачить для живлення акумуляторних батарейок. Потрібно зосередити увагу на тому, скільки смуг на такій батареї, адже є батареї з 4 смугами, то в такому випадку для нормальної роботи радіоприймача необхідно дві такі батареї, з’єднаних паралельно.

444

Для того, щоб сонячна батарея все ж заряджала акумулятори, то потрібно відкрити корпус радіо і припаяти два проводи. Від’ємний провід можна припаяти в будь-якому місці для загальної маси, а плюсовий провід має бути припаяний безпосередньо до клеми. Для збереження полярності можна просто використати проводи різних кольорів.
Якщо радіо має гніздо для підключення блоку живлення, то можна спростити систему підключення. Для цього достатньо припаяти відповідний штекер до сонячної батареї. Але при такому підході не буде заряджатись акумулятор, так як в гнізді передбачений захист, що відключає живлення від батареї при підключенні блоку живлення.

344Після модернізації радіоприймача потрібно підключити безпосередньо сонячну батарею. Для початку треба припаяти діод Шоттки до плюсового виходу на сонячній панелі. Цей діод запобігає утворенню зворотного струму від акумуляторів при низькому освітленні сонячної батареї, тим самим зберігаючи енергію в акумуляторах. У випадку, коли в Вас немає діода Шоттки, можна так само використовувати його аналог КД521А. Але все таки тут варто використовувати саме діод Шоттки, так як він має мінімальні енергозатрати.

Після того, як сонячна панель була під’єднана до системи радіоприймача, можна закріпити її на задній стінці, яка добре підходить для фіксації даного елементу. Після такої модернізації слухати радіо можна буде практично цілодобово, так як протягом дня батареї встигають повністю зарядитись від сонячного елементу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.