Як зміниться ринок сонячної енергетики в 2019 році?

1
370


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Співробітники компанії IHS Markit зробили розрахунки, згідно з якими, можна очікувати збільшення показників потужності всіх сонячних установок до 123 гігават. На думку фахівців, частка сонячної енергетики на протязі наступного року зросте на 18 відсотків. Крім того, була озвучена перспектива зміщення 2/3 енергетичного ринку з території Китаю за його межі у 2019 році.

На даний момент майже 50% світових сонячних потужностей належать китайським компаніям. Згідно з даними IHS Markit, поточний рік принесе зміни в розподілі цих показників. Китай буде мати 1/3 потужностей сонячної індустрії, а решта (2/3) будуть розподілені по країнах. На думку експертів, нові енергетичні ринки будуть набирати обертів в Південній Африці, В’єтнамі, Аргентині, Іспанії та Єгипті. У наступному році вони складуть 7% в світовому енергетичному балансі.

світова сонячна енергетикаЗ усіх альтернативних джерел отримання енергії, сонячна енергетика є найбільш популярною і затребуваною. Експерти відзначили, що приріст енергетичних ринків в 45 державах стабільно має показники не менше 20%.

Друга позиція світової першості в сфері сонячної енергетики належить США. До кінця 2019 року кількість фотоелектричних установок на території Сполучених Штатів зросте на 28 відсотків.

Такий активний приріст на енергетичному ринку цілком передбачуваний і виправданий. Справа в тому, що компанії, які встигнуть запустити в роботу нові сонячні виробництва до кінця наступного року можуть розраховувати на програму інвестиційного податкового кредитування в розмірі 30 відсотків. Варто зауважити, що навіть ті компанії, які знаходяться на початковому етапі будівництва нових альтернативних виробництв мають шанс отримати такий кредит. Достатньо лише закупити 5% обладнання і пільги будуть доступні.

У поточному році китайські виробництва, що займаються поставками сонячного обладнання, кардинально змінили політику ведення бізнесу. Основний упор був зроблений на швидкість обороту товару. Це дозволить уникнути в подальшому перевиробництва і забезпечити європейські країни необхідним обладнанням.

Починаючи з літа 2018 року було відзначено обвал цін на обладнання з Китаю. Підвищений попит на території Іспанії, В’єтнаму і Мексики як і раніше не впав. На початку наступного року ціна підніметься і зафіксується на певній позначці до кінця грудня 2019.

Експерти відзначають, що багато великих світових компаній закупили сонячне обладнання великими партіями про запас. Це обумовлено новою виробничою політикою китайських компаній. Існували побоювання, що доступ до фотоелектричних модулів з Китаю буде обмежено.

За словами фахівців компанії BloombergNEF, середня вартість фотоелектричних модулів в світі коливається від 23 до 26 центів за Ватт. Імовірно, до кінця наступного року ціна панелей може знизиться на 10-15 відсотків завдяки надлишку товару. Нова виробнича політика Китаю може допомогти уникнути падіння цін на панелі.

У свою чергу, корпорація SoftBank з Японії дала обіцянку, що через чверть століття сонячна електрика стане безкоштовною. За даними експертів компанії, як раз через 25 років великі світові проекти повністю окуплять інвестиції. У компанії вважають, що через даний проміжок часу технології дійдуть до того рівня, коли енергія буде поставлятися споживачам даром. Користувачі повинні будуть тільки оплатити роботу спеціальних роботів, які будуть займатися очищенням панелей. Раніше ми писали про українського школяра, який винайшов дешевий метод отримання електроенергії .

Райдужні перспективи сонячної енергетики дуже радують, як простих обивателів, так і власників сонячного бізнесу. Варто нагадати, що в Україні до кінця 2019 року зберігається дуже вигідна ставка на «зелений» тариф. Якщо ви хочете долучитися до світового досвіду створення доходу з сонячних променів, то це найкращий час.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.