Як зробити вертикальну вітрову установку

0
325


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

На сьогоднішній день все більшої популярності набувають вертикальні конструкції вітрових генераторів. Основними його перевагами являються хороша ефективність і надійність при установці. До того ж, таку модель набагато простіше зібрати в домашніх умовах. Для цього знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  1. смужки листового металу довжиною 1160 мм;
  2. листи фанери товщиною 10 мм;
  3. лобзик;
  4. дриль;
  5. маточина від легкового автомобіля;
  6. рідкі цвяхи;
  7. епоксидний клей;
  8. мідна проволока товщиною 0.51 мм;
  9. болти з нержавіючої сталі.

При установці даної конструкції напрям вітру не має значення, тому не має потреби орієнтувати вітряк по повітряному потоку. Оптимальний профіль використаних лопатей збільшує ККД вітрогенератора, а використання багатополюсного генератора для вироблення електрики робить цю конструкцію ще менш шумною.

34

Першим етапом буде створення опори лопатей. Вони являють собою дві окружності однакових розмірів. Зробити їх можна з ABS пластика. Для цього на листі пластика була зроблена розмітка окружності, по контуру якої вирізаються форми за допомогою лобзика. В даній верхній опорі робиться отвір діаметром 300 мм.

333

В якості хаба використовується маточина від легкового автомобіля. Потрібно зробити 4 отвори, що необхідні для з’єднання деталей конструкції. Особливу увагу треба приділити кріпленню лопатей. Краще всього використовувати шалон для того, щоб розмістити лопаті під потрібним кутом. Для виготовлення лопатей використовуються смужки тонкого листового металу. Дуже важливою являється розмітка на верхній і нижніх опорах. Лопать кріпиться двома кутами донизу і доверху, при цьому вона повинна бути зігнути так, щоб формувалась чверть кута.

Наступним кроком являється виготовлення ротора. Основа для нього діаметром в 400 мм була зроблена з листа фанери товщиною 10мм. По внутрішньому радіусі даної окружності були прикріпленні постійні неодимові магніти з високою індуктивністю. Магніти кріпляться за допомогою рідких цвяхів і епоксидного клею. 12 магнітів розміщується в порядку циферблата. Для правильної полярності магніти помічаються маркером.

Після створення ротора потрібно зробити ротор з 9 котушок індуктивності. Котушки розміщуються послідовно в три групи, кінець яких з’єднаний з початком наступної. Котушки розміщуються симетрично в вершинах трьох трикутників, що вписані в окружність. На котушки намотується проволока товщиною 0.51 мм по 320 витків на кожну котушку.

При такому підході напруга на виході генератора складатиме 100 В при оборотах турбіни біля 120 в хвилину. Регулювати вихідну напругу можна за допомогою убавляння чи прибавки числа витків в котушках генератора, чи змінюючи діаметр проводу, що слугує для обмотки статора. Кінці котушок потрібно очистити від лакової ізоляції. Після спайки всі котушки розміщуються на листі картону чи паперу, де кріпляться скотчем і всі поля кріпляться склотканиною. Після цього заливається епоксидна смола з затверджувачем. Всі виходи обмоток розміщуються ззовні чи всередині статора, а для закріплення кронштейна в статорі робляться отвори. Всі компоненти кріпляться до кронштейна за допомогою шпильок. Для кращого контакту використовуються болти з нержавіючої сталі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.