Як зробити віконний сонячний колектор своїми руками

0
1131


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В більшості випадків при установці повітряних сонячних колекторів потрібно проробляти отвори в стінах будинку для того, що подавати з них гаряче повітря в приміщення. Таке можуть собі дозволити лише власники приватних будинків, і те їм також не буде приємно проробляти отвори в стінах. Саме тому є варіант, як можна зробити сонячний колектор прямо в віконному отворі.

Для створення даної моделі сонячного колектора знадобляться наступні матеріали:

  1. товста фанера;
  2. лобзик;
  3. вентилятори по 12В;
  4. фольга;
  5. чорна термостійка фарба;
  6. алюмінієві пластини;
  7. штора чи шмат якісної тканини для зовнішнього декору;
  8. терморегулятора для інкубаторів.

Так як конструкція сонячних повітряних колекторів досить гнучка, то можна створити колектор, який можна буде використовувати і для обігрівання квартири. Для цього пристрій має бути розміщений прямо в віконному отворі. Важливо урахувати те, що вікна квартири мають бути з сонячної сторони. У випадку, коли в будівлі лише одне вікно, бажано встановлювати колектор в половину отвору, щоб не було дуже темно в приміщенні (рис. 1).

ссс

Рис. 1. Схема роботи сонячного повітряного колектора.

Корпус колектора виконується з листів товстої фанери. Внутрішню сторону каркасу треба покрити шаром фольги задля того, щоб відражати сонячні промені на алюмінієві пластини, тим самим підвищуючи рівень температури всередині короба колектора.

Після цього потрібно встановити алюмінієві пластини в корпус пристрою. Бажано встановлювати їх під невеликим кутом, щоб промені сонця падали на них під прямим кутом в будь-яку пору. Тому пластини можна трохи зігнути. Далі потрібно зробити отвори в верхній і нижній частині колектора. Так як гаряче повітря підіймається догори, то нижній отвір буде слугувати для подачі холодного повітря всередину, а через верхній нагріте в колекторі повітря буде поступати назад в приміщення. Для підвищення ефективності нагрівання сонячного колектора можна покрасити його внутрішню частину чорною термостійкою фарбою.

Для того, щоб забезпечити постійну циркуляцію повітря через колектор, в верхньому отворі встановлюється вентилятор 12 В. Такі вентилятори використовуються в комп’ютерних блоках і їх можна придбати в будь-якому комп’ютерному магазині. Щоб автоматизувати процес ввімкнення і вимкнення вентилятора, до нього під’єднується простий терморегулятор для інкубаторів. При досягненні температури повітря всередині колектора відмітки в 30 градусів, вентилятор вмикається і подає його в приміщення.

Тепер прийшов час для декоративного удосконалення даного колектора, щоб він не псував інтер’єр кімнати своїм виглядом. Для цього підійде шматок тканини відповідних розмірів, який кріпиться до зовнішньої частини технології, при цьому не забуваючи зробити прорізи для повітряних отворів. Таким чином виходить своєрідна штора, що закриває сам колектор.

Після цього колектор встановлюється в віконну раму і починає працювати. В сонячні дні він буде обігрівати кімнату за рахунок використання сонячної теплової енергії. В подальшому можна підключити сонячну панель до колектор, яка буде забезпечувати енергією вентилятори і терморегулятор, що дасть змогу повністю забезпечити роботу колектора за рахунок енергії сонця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.