Яка вартість сонячної енергетики сьогодні?

1
804


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Ми з’ясували , що в середньому вартість одного Ватта, виробленого сонячною батареєю складає 0,5 долара. Протягом дня (8 годин) батарея здатна згенерувати в межах 8-ми Вт * год енергії. Цю енергію необхідно зберегти до вечірнього піку споживання електрики.

enerji-piyasasiЛітієві акумулятори, розроблені в Китаї, коштують приблизно 0,4 долара за Вт * год, отже, для сонячної батареї вартістю 0,5 долара, на 1 Вт будуть необхідні акумулятори вартістю 3,2 долара, а це в шість разів перевищує вартість самої батареї. Якщо врахувати, що літієвий акумулятор розрахований максимум на 2000 циклів заряду-розряду, що становить від трьох до шести років, то можна зробити висновок, – літієвий акумулятор, це надзвичайно дороге рішення.

Найдешевшими акумуляторами є свинцево-кислотні. Оптова ціна цих далеко не найбільш екологічних систем, порядку 0,08 долара за Вт*год Свинцево-кислотні акумулятори також, як і літієві, розраховані на 3-6 років роботи. ККД свинцевого акумулятора становить 75%. Четверту частину своєї енергії цей акумулятор втрачає в циклі заряд-розряд. Щоб зберегти денне вироблення сонячної енергії потрібно буде придбати свинцево-кислотні акумулятори за 0.64 долара. Ми бачимо, що це також більше, ніж вартість самих батарей.

solar panel charges the batteryДля сучасних СЕС розроблені гідроакумулюючі електростанції. Протягом світлового дня в них закачується вода, а вночі вони функціонують як звичайні гідроелектростанції. Але будівництво цих електростанцій (ККД 90%) не завжди можливо і надзвичайно дорого.

Ми можемо зробити невтішний висновок. На сьогоднішній день акумулятори обходяться дорожче, ніж самі СЕС. Для великих сонячних електростанцій вони не передбачені. У міру генерації електроенергії, великі сонячні електростанції продають її в розподільні мережі. У вечірній і нічний час електроенергію виробляють звичайні електростанції.

Візьмемо, наприклад, Німеччину – світового лідера у використанні сонячної енергетики. Кіловат сонячної енергії, яка генерується (навіть в денні години, але ж така електроенергія дешевша), викуповується в цій країні за ціною від 12 до 17,45 євроцентів за кВт*год. Оскільки газові електростанції в Німеччині як і раніше будуються, функціонують або знаходяться в гарячому резерві, сонячні електростанції в цій країні фактично просто допомагають економити російський газ.

come-montare-il-quadro-elettrico-allimpianto-solare_fdb586e00d7a6b64e09ce47dd847e75eВартість російського газу на сьогоднішній день – 450 доларів за тисячу кубометрів. З цього обсягу газу (ККД генерації 40%) можна виробити приблизно 4.32 ГВт електроенергії. Отже, на 1 кВт*год електроенергії виробленої від сонця, російського газу економиться на суму в 0,104 долара або 7,87 євроцента. Ось справедлива вартість сонячної нерегульованої генерації. Таким чином, в даний час в Німеччині сонячна енергетика на 50% дотується державою. Хоча, слід зазначити, що Німеччина стрімко знижує вартість генерації електроенергії від сонця.

Робимо висновки

Найекономічнішу сонячну електрику (0,5 доларів за 1 Ватт) отримують сьогодні за допомогою сонячних полікристалічних батарей. Всі інші способи отримання електрики за допомогою енергії сонця, на порядок дорожче.

Проблема, яка є ключовою для сонячної енергетики, це все-таки не ККД сонячних батарей і не ціни. Головна проблема полягає в здешевленні способів генерації енергії сонця, отриманої в денні години і заощадження цієї енергії для вечірнього пікового споживання. Адже в даний час акумуляторні системи, термін служби яких від трьох до шести років, в рази дорожче самих сонячних батарей.

1459803393_1459778727_img_5118Сонячна генерація в значних масштабах розглядається сьогодні тільки у вигляді способу економії невеликої частини традиційного викопного палива в денний час. Сонячна енергетика поки не в силах повністю взяти на себе навантаження в вечірні години пік енергоспоживання і зменшити число АЕС, вугільних, газових і гідроелектростанцій, які в денні години повинні стояти в резерві, а у вечірні, брати на себе значну енергетичне навантаження.

Якщо в результаті посилення тарифів (при яких, наприклад, виробникам водню і алюмінію буде вигідно запускати своє електролізне виробництво в денні години) пік споживання електроенергії зміститься на денні години, то у енергії сонця з’являться більш серйозні перспективи для розвитку.

Вартість сонячної генерації, яка є «нерегульованою», непорівнянна з вартістю генерації електроенергії на звичних електростанціях, які можуть вільно генерувати її в будь-який час, коли в цьому є необхідність.

1451911567_1Вартість сонячної електроенергії не повинна перевищувати вартості викопного палива, зекономленого з її допомогою. Якщо, наприклад, газ в Німеччині коштує 450 доларів, то ціна сонячної генерації в цій країні не повинна перевищувати 0,1 долара за кіловат годину, в іншому випадку сонячна енергетика в цій країні є збитковою. До тих пір поки викопне паливо залишатиметься дешевим і доступним, генерація сонячної енергії є невигідною з економічної точки зору.

В даний час використання енергії сонця і дорогих сонячних акумуляторних систем є економічно виправданим тільки для тих регіонів і об’єктів, де немає інших можливостей підключення до електромереж.
Однак, не варто забувати наступних важливих факторів, які вселяють оптимізм при розгляді сонячної енергетики:
1. Вартість викопного палива неухильно зростає в міру зменшення його запасів.
2. Розумна державна політика робить використання сонячних електростанцій вигідніше.
3. Прогрес не стоїть на місці!

1 коментар

  1. “Вартість російського газу на сьогоднішній день – 450 доларів за тисячу кубометрів”

    Ця теза здивувала двічі з огляду на дату публікації April 18, 2016. По-перше, Україна вже тривалий час не купує у Росії газ, а купує реверсний газ з Європи. А по-друге, навіть той газ який купувався у Росії коштував в районі 200 доларів за 1000 кубометрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.