Застосування ВДЕ в освітленні

0
170


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Висока матеріалоємність і досить низька надійність ускладнює експлуатацію освітлювальних систем зовнішнього освітлення. Одним з виходів у цій ситуації є перехід на електропостачання від поновлюваних джерел енергії.
Це зазвичай освітлювальний прилад, в якому живлення електроенергії виробляється від двох відновлювальних джерел енергії: перетворенням енергії сонячного випромінювання на фотоелектричних сонячних батареях з використанням високоефективних елементів на основі многопереходных каскадних гетероструктур і перетворенням енергії вітрового потоку ветротурбинами. В якості джерела світла в такому приладі застосовуються світлодіоди або світлодіодні модулі. Зазвичай електрогенеруюча частина схеми складається з однієї або двох сонячних батарей і мініатюрних вітротурбін, що приводять у дію електрогенератори змінного струму з вбудованим стабілізатором.
Міжнародні та національні організації розробили заходи по підвищенню енергоефективності, в тому числі і щодо реалізації першочергових заходів з економії електроенергії в установках внутрішнього і зовнішнього освітлення. Знизити витрати електроенергії на 10% і підвищити енергоефективність освітлювальних установок можна за рахунок таких заходів:

  • широкого впровадження у освітлювальні установки компактних люмінесцентних ламп і світлодіодів шляхом прямої заміни ними ламп накалювання;
  • переходу на освітлювальні прилади з лінійними люмінесцентними лампами нового покоління з високою світловою віддачею (>105 лм/Вт);
  • використання в освітлювальних установках електронних пускорегулювальних
  • апаратів замість електромагнітних;
  • автоматизованого контролю і керування освітленням у залежності від інтенсивності природного світла.

На сучасному етапі розвитку зовнішнього освітлення автономні світильники на сонячних батареях виробляються багатьма фірмами. Так прикладом практичного втілення в життя освітлення від поновлюваних джерел енергії є світлодіодна лампа на сонячній батареї для зовнішнього освітлення МНL-06 FХ, що випускається відомої транснаціональної корпорацією DURALED (Lighting Тесhnologies Согр.). Світловий потік такої лампи становить 65 лм. Сонячна батарея генеруючою потужністю 75 Вт при напрузі 12 В забезпечує номінальний струм до 4,75 А.
Висока якість сонячних батарей дозволяє забезпечувати вироблення електроенергії навіть в похмуру погоду автономною системою освітлення з терміном служби основного обладнання понад 30 років. Вартість виробленої електроенергії становить 0,44 євро для північної Європи і 0,22 євро для півдня. Світильники мають висоту підвісу 2,5 м, при цьому освітленість на поверхні становить 8-10 лк, а також до 12 м з освітленістю до 15 лк. Зміна вартості енергії, виробленої сонячної фотоэнергетикой для різних регіонів Європи, і прогноз зміни вартості пікової та базисної електроенергії наведено на малюнку нижче.

Застосування ВДЕ в освітленні

Концерн Рhilips також розробив адаптивні освітлювальні прилади нового покоління, які можуть працювати автономно і змінювати інтенсивність освітлення. Вони називаються Light Blossom і зовні нагадують квітку. Джерелами світла є світлодіоди, які автоматично включаються, як тільки на вулиці темніє. Якщо поруч з Light Blossom нікого немає, то він працює в економному режимі, випромінюючи мінімум світла. При появі людини інтенсивність освітлення збільшується. Вони оснащені сонячними батареями, які використовуються для накопичення енергії. Коли сонця немає, положення пелюсток змінюється, і ліхтар перетворюється у вітряний генератор. Положення пелюсток змінюється автоматично, залежно від погоди.
Світлодіодні освітлювальні прилади, в яких живлення електроенергією здійснюється від двох відновлювальних джерел енергії, є більш перспективними у зовнішньому освітленні за базовим характеристикам (економії електроенергії, експлуатаційних та інших витрат), ніж традиційні, незважаючи на більш високу ціну. Переклад на напівпровідникові джерела світла також вирішить проблему утилізації розрядних ламп.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.