«Зелені» будинки – майбутнє енергоефективності.

0
446


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У пресі нерідко з’являються замітки про різні іноваційні розробки альтернативної енергетики. Ні для кого давно не секрет, що оснащення будівель різного роду установками, на порядок скорочує споживання електроенергії звичним шляхом, замінюючи її енергією, яка акумулюється з відновлюваних джерел. Ця маніпуляція проводиться не тільки з метою збереження природи, але і в цілях значної економії коштів.

Другим за важливістю питанням у забезпеченні нормального функціонування будівель різних установ є його обігрів. Тут альтернативна енергетика теж пропонує чимало варіантів, як економити фінанси та не шкодити довкіллю.%d0%b0%d0%b8%d0%bf%d1%80%d1%82%d0%bf%d1%83%d0%b0%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b0

В Україні зараз активно проходить модернізація різного роду будівель за допомогою технологій і пристосувань, що дозволяють використовувати енергію природи. Основне концептуальне рішення в даному випадку – розташувати по периметру будівлі якомога більше пристроїв, що накопичують енергію, і пристроїв, здатних обігрівати споруду.

Львів у цьому питанні просунувся набагато далі великих мегаполісів. Вулиця Наукова стала центром енергоефективності міста – тут відкрито «зелену» будівлю вищого класу, яку планується використовувати під офіси різних фірм.

Площа «зеленки» становить близько 19 тисяч квадратних метрів. При цьому енергетично корисна територія охоплює 13-15 тисяч кв. м. Забудовники акцентують увагу на тому, що будівля повністю відповідає світовим стандартам в плані енергоефективності та мінімального споживання ресурсів. Офісний «зелений» центр має сертифікат екологічного будівництва BREEAM In-Use International міжнародного зразка, який був отриманий на початку січня поточного року.

Ідея створення «зеленої» будівлі і розробка плану реалізації даного проекту належить архітектурним компаніям «Архіматика» і DTZ. Офісний центр, збудований зі строго витриманими нормами екологічного будівництва, потребує значно меншої кількості електроенергії, ніж будь-яка аналогічна будівля у Львові, що має звичну систему енергоспоживання. «Зелена» споруда знижує споживання електроенергії на 30-40% і, відповідно, значною мірою заощаджує бюджет.

За словами заступника директора компанії «ТермоБуд» Парфенюк Віталія, дах будівлі обладнаний колекторами, що акумулюють енергію сонця. В додаток до них встановлені теплонасоси, які відіграють роль терморегулятора: в холодну пору нагрівають воду і обігрівають приміщення, а в спеку – охолоджують. Така комплектація енергоносіїв дозволяє забезпечити комфортні умови роботи співробітникам офісів круглий рік.

До всього іншого, «зелений» офіс має ряд таких переваг:

а) інженерні мережі автоматизовані і диспетчеризовані;

б) будівля має послугу «конс`єрж – сервіс»;

в) встановлена система клімат-контроль;

г) робочі місця захищені від попадання сонячних променів;

д) є парковка для велосипедів, яка вкрита дахом;

е) встановлені сучасні системи телефонного зв’язку;

ж) наявність фітнес-клубу;

з) у паркувальній зоні встановлені 3 станції для підзарядки електромобілів;

%d0%b2%d0%bc%d1%8b%d0%b0%d1%82%d1%8b%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%b0%d0%b2

На даному етапі використовується вже більше половини корисної території будівлі. Багато компаній вже уклали договори оренди і облаштовують свої офіси. Попит на енергоефективні будівлі в Україні високий. Про це свідчить той факт, що «зелений» офіс ще не введено в експлуатацію повністю, а половина площі вже орендована.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.