Житель Полтавської області створив автономне житло за допомогою сонячних панелей

0
201


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Автономні енергоефективні будинки набирають все більшу популярність в Україні. Розвиток і популяризація альтернативної енергетики в нашій країні пробудило інтерес громадян до отримання електроенергії з поновлюваних джерел в масштабах домашнього господарства.

У селі Котельва (Полтавська область), завдяки зусиллям одного з жителів, з’явився автономний будинок. Господар оселі Гришко Михайло самостійно раціоналізував особисті витрати і відмовився від комунальних благ. На модернізацію житла полтавчанин зважився після того, як стало питання підключення до лінії електропередач. Михайло підрахував, що приблизна вартість приєднання будинку до загальної мережі обійдеться йому в 10-13 тисяч гривень. Це з урахуванням того факту, що лінія проходить в п’яти-семи метрах від будівлі. Оцінивши недоречність подібних витрат і подальшу оплату електроенергії за новими тарифами, новатор прийняв рішення встановити автономну електростанцію, що працює від сонячних панелей.

Господар зробив автономну систему обігріву житла у вигляді котла, що використовує в якості палива дрова. Котел прекрасно справляється з функцією обігрівача і на додачу нагріває воду для побутових потреб. Централізованого водопостачання в автономному будинку теж немає. Воду Михайло отримує з криниці.

ghhgffff

Перейнявшись ідеєю модифікувати своє житло і зробити його автономним, полтавський новатор почав моніторити простори інтернету в пошуках відповідей на безліч питань щодо придбання та встановлення сонячних батарей. Отримавши теоретичні знання, власник будинку приступив до практичної сторони питання.

Перша сонячна панель, придбана Михайлом, мала потужність в 30 Вт і була приєднана до двох акумуляторів від автомобіля, які простоювали без діла в гаражі. Дана конструкція генерувала електроенергію, якої вистачало на забезпечення роботи двох лампочок на 12 вольт, потужністю 5 Вт кожна. Господар будинку вклав у придбання сонячної панелі 450 грн.

Оцінивши переваги альтернативного способу отримання електрики, Михайло через 1 місяць придбав ще одну панель, вартістю трохи більше двох тисяч гривень (потужність 215 Вт). У тандемі з сонячною панеллю він обзавівся двома накопичувальними гелевими акумуляторами, які зажадали ще дві тисячі гривень. Старий інвертор, який раніше використовувався для роботи автобуса, забезпечив необхідну напругу в 220 вольт.

Тепер більш потужна сонячна панель забезпечує електроенергією весь будинок, в тому числі і побутові прилади. Отриманої з відновлюваних джерел електрики достатньо для освітлення житла, зарядки мобільного телефону і ноутбука, роботи телевізора і настільної лампи.

За словами новатора, загальна вартість проекту склала близько шести тисяч гривень. Така інвестиція більш ніж раціональна, адже термін експлуатації сонячних панелей близько 30 років. Єдині періодичні витрати – покупка нових акумуляторів, які продуктивно виконують свою функцію протягом п’яти-семи років.

Михайло Гришко розповідає, що багато жителів села не схвалюють його вибору і наполегливо рекомендують підключатися до звичної лінії електропостачання. Господар автономного будинку, побачивши на практиці переваги альтернативної енергетики, навіть не думає про повернення до традиційного забезпечення електроенергією свого житла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.