Житель Рівненської області самотужки зробив свій будинок незалежним від енергоносіїв

0
104


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Умілець проживає в селищі Грабів та є пенсіонером. Тимощук Петро прийняв рішення використовувати енергію природи, коли стало складно розподілити мізерну пенсію на оплату постійно зростаючих комунальних платежів. Він створив сонячний колектор для нагріву води та вітряк, що являє собою основне джерело електрики для господарства.

Чоловіку нещодавно виповнилося 70 років, та жага до активності не згасла ні на краплю. Пан Петро очолює гурт «Барвінок», що виступає у фольклорному жанрі. Новатор не має жодного стосунку до науки та не проходив якогось спеціального навчання в даній галузі. Створення енергетичного приладдя відбувалося навмання.

Першою на подвір’ї умільця з’явилася вітряна установка. Вітряк поміщений на десятиметрову щоглу, яка щільно зацементована. Пристрій зібрано таким чином, щоб він не видавав ані звуку під час роботи.

Конструкція вітряка виглядає наступним чином: з одного боку установки розташований генератор та лопаті, з другого боку – спеціальний «парус», що оберігає установку від поломки. Коли пориви вітру надто сильні, «парус» зупиняє роботу вітряка.

Вартість вітряної установки склала близько двох тисяч гривень. За словами умільця, ця сума вже давно окупилася.

Окрім вітру пенсіонер вирішив залучити до енергозабезпечення свого дому ще й сонце. Він придбав невелику сонячну панель, яку встановив на даху будинку. Панель виконує роль страховки, коли вітер на вулиці надто слабкий або й зовсім відсутній.

Тандем вітряної установки та сонячної панелі дозволяє зарядити три акумулятори, що розташовані в будинку. Петро Тимощук зазначає, що виробленої енергії йому достатньо для забезпечення роботи телевізора, водяного насоса, холодильника та світлодіодного освітлення, яке він встановив в приміщенні.

Також нещодавно умілець створив сонячний колектор, що постачає гарячу воду до хати. Окрім побутових потреб у воді колектор ще й обігріває будинок. Вода в установці нагрівається до 120 градусів.

Новатор самотужки освоїв принципи використання природних джерел енергії та не планує зупинятись на досягнутому.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.