Житель Запоріжжя створив власноруч міні СЕС та перейшов на енергетичне самозабезпечення будинку

0
215


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Історія самостійного впровадження Олегом Павловським новітніх технологій в масштабах власного будинку почалась після будівництва житла. Будівля потребувала в першу чергу ремонту, тому величезних коштів на підключення електрики та газу не було. Умілець вирішив самотужки змайструвати сонячний колектор та сонячні батареї для енерго- та теплозабезпечення дому.

Дім сім`ї Павловських також зводився власними силами. Хазяїн будинку зазначає, що процес будівництва тривав близько чотирьох років. Посильну допомогу надавали друзі сім`ї та дружина.

Загальна площа дому становить 150 метрів квадратних. Ще 150 квадратних метрів відведено на підземний гараж, де у вільний час умілець ремонтує автівки.

Олег Павловський стверджує, що до впровадження інновацій його підштовхнули нинішні непідйомні для родини розцінки на комунальні послуги та безпосереднє їх підведення до житла. Промоніторивши простори інтернету та ознайомившись з величезною кількістю інформації, умілець вирішив створити альтернативні установки своїми руками. У якості сировини були використані непотрібні матеріали, що залишалися після ремонту (пінопласт, деревина тощо) та пляшки з алюмінію.

Пан Олег запевняє, що створення подібної установки потребує не більше семи днів роботи та 1000 гривень бюджету. Пляшки з алюмінію він закупив у пункті прийому скляної тари, попередньо домовившись з господарями. За один тиждень для нього зібрали три сотні пляшок. Раціоналізатор викупив їх за 1 грн/шт. Саморобний колектор вміщує 221 алюмінієву пляшку, які поєднані між собою у 17 рядів. Такий матеріал був обраний тому, що тонкі стінки пляшок швидко нагріваються, тому безкоштовна сонячна енергія швидко обігріває будівлю.

Такий колектор дозволяє значно заощадити кошти на опалювальній сировині. Умілець зауважує, що при температурі -10 градусів Цельсія на вулиці його пристрій подавав у будівлю 92 градуси.

Деколи електроенергії буває забагато, тому господар дому вмикає потужний обігрівач у гаражі та спалює її. Та часом буває, що сонця замало. У найближчому майбутньому Олег Павловський хоче дооснастити систему обігріву ще кількома колекторами. Також раціоналізатор зазначає, що на даху його дому встановлено кілька заводських сонячних панелей вкупі з саморобними. Пан Олег відзначив, що панелі заводського виробництва зараз стали доступнішими за ціною, тому згодом він буде розширювати свою міні СЕС саме за рахунок нових придбаних установок. Окрім енергії сонця умілець планує почати користуватись енергією вітру. В найближчих планах – установка вітряка на даху будівлі.

Олег Павловський на власному прикладі ще раз доводить, що застосування альтернативних установок в буденному житті повністю можливе та доступне кожному. А в реаліях нинішньої цінової політики комунальних служб, це не модна забаганка, а гостра необхідність. Адже значно економити на опаленні та енергозабезпеченні житла мріє кожна сім`я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.