Житомирщина незабаром обзаведеться десяти-мегаватною СЕС

0
47


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Представники компанії-забудовника повідомляють, що підтримку в реалізації проекту надасть Словенія. Словенська влада згодна надати грошову підтримку за рахунок кредитних коштів.

У місті Житомир незабаром з’явиться потужна електростанція, яка генерує електроенергію завдяки енергії сонця. За попередньою інформацією, потужність об’єкта складе близько 10,6 мегават. Раніше ми вже писали про зведення ГЕС на Житомирщині».

За інформацією, наданою Міністерством регіонального будівництва, угода щодо забудови нового об’єкта вже підписана. Сторонами договору виступили компанія “Riko d.o.o.” на чолі з Янезом Шкрабцом і комунальне підприємство «Центр інвестицій», головою якого виступає мер міста Житомир Сухомлин С. І.

Зведення і введення в експлуатацію сонячної станції передбачає проходження двох етапів. На першому етапі буде запущена 1-ша черга об’єкту, потужність якої складе 6 мегават. Перша черга буде введена в експлуатацію в березні наступного року. Другим етапом запустять 2-у чергу станції, потужність якої 4,79 мегават. Цю подію планують на кінець літа 2019 року.

Представники комунального підприємства «Центр інвестицій» заявили, що компанія з Словенії стала партнером в цьому проекті після того, як їй вдалося виграти тендер.

сонячна електростанція на ЖитомирщиніСлід зазначити, що фірма “Riko d.o.o.” вже організувала ряд проектів на території нашої країни. У Житомирі словенська фірма займалася реконструкційними роботами на насосній станції, яка забезпечує жителів міста питною водою.

Представники Міністерства планують завершити будівництво сонячної станції в стислі терміни.

Раніше в ЗМІ вже з’являлася інформація щодо того, що влада Житомирщини має намір будувати СЕС, використовуючи для цього гроші бюджету.

КП «Центр інвестицій» прийняло рішення про оголошення тендера на закупівлю обладнання для СЕС. Сума закупівель становить приблизно 326 мільйонів гривень. Планують придбати:

– близько 40 тисяч фотоелектричних панелей;

– 47 лічильників розподілу;

– 187 інверторних установок.

В умовах тендеру значиться, що обладнання має бути доставлено в повному обсязі протягом травня наступного року. Загальна потужність електростанції складе 10,79 / 9,35 мегават.

Угода по СЕС в Житомирі здійснювалася через систему ProZorro. В умовах співпраці обумовлено, що компанія, яка виграла тендер, зобов’язана надати частину технічних пристроїв з власних коштів. В якості додаткового варіанту розглядається надання безповоротної допомоги (постачання обладнання) третіми особами.

Важливо відзначити, що загальна сума наданого безповоротно обладнання не повинна бути менше трьох мільйонів євро.

Також КП «Центр інвестицій» оголосило тендер на придбання розробок документів за проектом і складання кошторису. Крім того, тендер передбачає здійснення монтажних та налагоджувальних робіт. Представники місцевої влади оцінили ці роботи в 108 мільйонів гривень, які отримає компанія, що виграє тендер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.