Зниження «зеленого» тарифу в Україні – зворотна сторона медалі

0
537


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
Питання про перегляд існуючих тарифів на альтернативну енергію є одним з найбільш актуальних в даний момент. Фахівці б’ють на сполох і твердять про те, що ретроспективний перегляд працюючих раніше тарифів може спричинити безліч негативних наслідків і значно пригальмувати розвиток країни.
Енергетична світова спільнота дуже стурбована ситуацією на енергетичному ринку нашої країни щодо зміни «зеленого» тарифу. У Секретаріаті ЕнС не приховують, що результат таких дій плачевно позначиться на сонячних електростанціях в першу чергу.
%d1%8d%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b3Точкою кипіння для світового співтовариства став законопроект щодо зменшення коефіцієнтів тарифу, що регламентує діяльність сонячних електростанцій, які мають потужність понад 10 МВт.
Директор Секретаріату ЕнС пані Копач стверджує, що подібні непередбачені раніше зміни в умовах експлуатації СЕС принесуть колосальну шкоду процесу впровадження альтернативної енергетики в рамках України. В роботу сонячних електростанцій, що перебувають в експлуатації, не треба вносити ніяких поправок і змін. Стабільна робота СЕС згідно з умовами раніше підписаних договорів з інвесторами – це запорука розвитку альтернативної енергетики. Подібного роду стабільність дає бізнесменам, які вклали чималі суми в проекти сонячних станцій, впевненість і додаткову страховку. Зміна «зеленого» тарифу з тенденцією до зменшення підірве віру інвесторів у вигідність даного підприємства та спричинить за собою занепад енергетики з поновлюваних джерел.
%d1%8d%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b3-2Середина вересня поточного року відзначилась реєстрацією фракцією «Народний Фронт» законопроекту, який свідчить, що коефіцієнт «зеленого» тарифу необхідно зменшити майже в два рази (1,8).
Даний правовий документ бере до уваги тільки ті сонячні електростанції, потужність яких більше десяти мегават.
16 вересня 2016 року був зареєстрований новий законопроект депутатів від «Народного Фронту», який в свою чергу закликав зняти обмеження щодо потужності СЕС. Запропоновано розглядати електростанції, що виробляють електрику, використовуючи енергію сонця, які почали свою роботу до 31 грудня минулого року.
Частка сонячної енергетики в загальному обсязі потужностей по Україні становить 0,3%. Директива ЄС, учасником якої є наша країна, передбачає значне збільшення потужностей альтернативної енергетики (до 11% у 2020 році). Законопроект про зниження «зеленого» тарифу ставить дані досягнення під сумнів і викликає безліч запитань у світового енергетичного співтовариства щодо подальшого розвитку енергетики України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.