Зробити пелети для опалення своїми руками досить просто

0
1929


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У найближчі дні стартує опалювальний сезон в Україні, а враховуючи заплановане підвищення цін на комунальні послуги, всі з «нетерпінням» чекають перші квитанції на оплату. Все більша кількість громадян задаються питанням: «Як заощадити на опаленні без шкоди для здоров’я?». В умовах квартири доречним буде утеплення стін, встановлення пластикових вікон і т. п. В умовах приватного житла, економніше буде використовувати паливні пелети замість звичного вугілля.

Пелети – це абсолютно нешкідливе для навколишнього середовища біологічне паливо, яке виробляють з лушпиння соняшника, тирси від деревообробки, соломи. Тепловіддача пелет така ж, як і кам’яного вугілля, тому є сенс замінити ними традиційну сировину для опалення житла.

doid

Пелети можна виготовити власноруч з деревних відходів і непотрібної макулатури в домашніх умовах. Найбільш підходящою сировиною, яка забезпечить найбільшу продуктивність пелет, є відходи від обробки хвойних порід деревини. Концентрат хвойних смол і лігніну в цих породах дозволяє створити біологічне паливо, яке в процесі обробки буде менш вибагливим (буде тримати первісну форму і легше перетворюватиметься в гранули необхідного розміру). Вологість тирси повинна варіювати в межах 12-15%.

Для створення сировини потрібної конфігурації тирсу необхідно подрібнити за допомогою дробарки або циркулярної пили. Розмір тирси повинен бути не більше двох міліметрів. Потім їх потрібно ретельно просіяти і просушити.

Оброблену сировину можна сушити на відкритому сонці або за допомогою саморобної сушарки. Для її створення знадобиться бочка без дна, яка завдяки електродвигуну буде безперервно обертатися. У бочку необхідно подавати тепле повітря.

Гранулювання – це технологічно складний і відповідальний етап домашнього виробництва. Пристрій, що виконує цю функцію, називається гранулятором. Можна створити прилад своїми руками. Для цього знадобиться металевий диск, що має товщину більше 2 сантиметрів. Діаметр диска може бути абсолютно довільним. Але варто враховувати, що від його розміру і від потужності двигуна безпосередньо залежить кінцевий результат, тобто кількість кілограм, вироблених пелет в годину.

fjfjfjfjfЦиліндрична матриця являє собою перфорований барабан з обертовими катками. Суміш з тирси проходить крізь отвори в барабані і зрізається спеціальними ножами. Виготовлення матриці – це технологічно складний і трудомісткий процес, тому простіше придбати для цієї мети спеціальну установку для виготовлення комбікорму та пелет.

Диск необхідно зафіксувати у верхньому секторі корпусу установки. Він повинен щільно прилягати до стінок і при цьому рухатися без будь-яких перешкод. Через редуктор матриця з’єднується з електродвигуном (потужність понад 20 кВт). Кількість обертів диска у хвилину має бути близько 80-100. У нижньому секторі корпусу установки за допомогою муфти і підшипників фіксується вал редуктора.

Процес виробництва гранул виглядає так: підготовлена заздалегідь сировина засипається зверху в гранулятор, обробляється матрицею і потрапляє в спеціальний лоток. Отримані гранули потрібно просушити і розфасувати в мішки для зберігання.

Пелети домашнього виробництва стануть прекрасною альтернативою кам’яного вугілля і значно заощадять бюджет.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.