Звіт про альтернативну енергетику 2018: глобальні зміни, перспективи та факти

0
275


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У 2017 році на частку відновлюваної енергії припадало 70% чистого приросту глобальних генеруючих потужностей, але викиди CO2, що прямо залежать від енергетики, зросли на 1,4 відсотка в минулому році, після трьох років стабільного зниження. Збільшення викидів вуглецю було спровоковано стійким зростанням економіки в світових масштабах (3,7%), більш низькою вартістю викопного палива і слабшими зусиллями щодо підвищення енергоефективності. Раніше ми вже згадували про перспективи розвитку ВДЕ в Україні .

Цього року Глобальний звіт про стан ВДЕ (GSR) розкриває дві реальності: одна, в якій революція в енергетичному секторі веде до швидких змін поновлюваних джерел енергії, і інша, в якій загальний перехід не просувається з необхідною швидкістю. Хоча імпульс в енергетичному секторі позитивний, він сам по собі не забезпечить скорочення викидів, регламентовану Паризькою кліматичною угодою, або прагнення до мети сталого розвитку. Секції опалення, охолодження та транспорту, на частку яких припадає близько 80% в глобальному загальному кінцевому попиті на енергію, відстають.

Але новина не така вже й страшна. Загальна потужність генеруючих виробництв досягла найбільшого щорічного приросту після того, як в глобальному масштабі було додано 178 гігават. Нова сонячна фотоелектрична генеруюча здатність стала більше, ніж при поєднанні вугілля, природного газу і ядерної енергії.

звіт REN21 2018І хоча на Китай, Європу і Сполучені Штати припадало майже 75% світових інвестицій в поновлювані джерела енергії і палива, в 2017 році значні інвестиції почали надходити і в ринки країн, що розвиваються. При вимірі на одиницю валового внутрішнього продукту Маршаллові Острови, Руанда, Соломонові Острови, Гвінея-Бісау та багато інших країн, що розвиваються інвестують у відновлювані джерела енергії стільки ж (або навіть більше), ніж розвинені країни. Ці позитивні події необхідно розширити для глобального енергетичного переходу.

Корпоративне джерело відновлюваної енергії також зростає. Спочатку багато компаній розглядали прийняття поновлюваних джерел енергії головним чином як акт корпоративної соціальної відповідальності. Однак значне скорочення витрат на поновлювані джерела енергії, а також дозрівання ринкових і політичних умов призвели до того, що ВДЕ є конкурентоспроможними за вартістю і привабливими джерелами енергії самі по собі. Як показує звіт цього року, корпоративні джерела відновлюваної енергії вийшли за межі Сполучених Штатів і Європи і тепер знаходяться в таких країнах, як Буркіна-Фасо, Чилі, Китай, Єгипет, Гана, Індія, Японія, Мексика, Намібія і Таїланд.

Точна звітність необхідна для відображення безлічі подій, що відбуваються в малому масштабі і в секторах кінцевого використання. Масові зусилля, децентралізовані рішення, інновації, стартапи, сонячна, теплова та інші види діяльності не видно при поданні звітності на глобальному рівні, але в сукупності вони вносять значний вклад. Ці розробки пропонують можливості для розширення і подальшого переходу на енергетичну систему. Отримання даних і відстеження еволюції дрібномасштабних рішень, а також використання поновлюваних джерел енергії в ключових секторах, таких як транспорт і сільське господарство, повинні стати новим пріоритетом.

Грунтуючись на даних і намагаючись уявити все більш складну картину в секторі відновлюваних джерел енергії, REN21 створив «Просування глобального поновлюваного енергетичного переходу: основні моменти глобального звіту про стан відновлюваної енергії REN21 2018 у перспективі».

Як і його попередник 2017 року, в цьому документі представлені всеосяжні тенденції і події 2018 року, з тим щоб директивні органи і інші люди могли більш легко зрозуміти значення останніх подій в галузі поновлюваних джерел енергії. Увага приділяється нерівномірному розподілу поновлюваних джерел енергії як на галузевому, так і на регіональному рівнях. Документ доповнює Глобальний звіт про стан поновлюваних джерел енергії 2018 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.