Австралійські вчені провели тестування батареї для авто на основі аміаку і водню

0
137


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Співробітники організації, що спеціалізується на проведенні досліджень наукового і промислового характеру, з Австралії здійснили ряд тестувань інноваційного паливного елемента. Дана технологія примітна тим, що зберігання водню не потрібно, його виділення відбувається, коли автомобіль його потребує. Як основна робоча сполука застосовується аміак. У питаннях безпеки він перевершує водень і, до того ж, дає в два рази більше енергії в порівнянні з водневими сполуками в зрідженому стані.

На думку деяких фахівців, аміачно-водневі паливні елементи здатні стати справжнім проривом в автомобілебудуванні. Раніше ми вже публікували історію створення водневого акумулятора українським вченим.

водневі акумулятори для автоБатарея на основі аміаку і водню має в своїй комплектації спеціальні відсіки для аміаку, які мають особливу захисну мембрану і контролер. Структура захисної мембрани є особливою гордістю вчених з Австралії. Ця складова інноваційної батареї дає можливість при взаємодії з аміаком виділити чистий водень. При цьому, мембрана відсіває різні домішки, що значно спрощує процес використання виділеної сполуки.

Автомобіль отримує енергію шляхом спалювання водню в камері згоряння. У якості відходів виділяється азот, який надходить в атмосферу. Для природи ця сполука не несе ніякої шкоди.

Крім того, фахівці акцентують увагу на тому, що технологія є значно здешевленою в порівнянні з існуючими нині. Процес синтезу аміачних сполук з водню і азоту відкритий вже давно і знайшов своє застосування в виробничих процесах. Аміак досить просто зберігати і перевозити.

Заправки для автомобілів, які функціонують на основі аміачно-водневих паливних елементів, будуть гранично простими і не вимагатимуть великих фінансових витрат.

Основною перевагою даної технології є те, що отримання енергії таким способом не несе ніякої небезпеки для екології і є поновлюваним. Компоненти для паливних елементів добувають з атмосфери, а продукти переробки відправляються туди ж після отримання енергії.

На даний момент вже проведено тестування автомобілів, що працюють на нових паливних елементах. Представниками цього виду авто стали Hyundai Nexo і Toyota Mirai.

Також з’явилася інформація, що компанії Hyundai і Toyota на даному етапі влаштували інвестиційну гонку. Представники даних автомобільних гігантів по достоїнству оцінили нову технологію і намагаються максимально швидко розширити модельний ряд автомобілів власного виробництва із застосуванням аміачно-водневих паливних елементів. Цей факт свідчить про те, що на світовому автомобільному ринку незабаром з’явиться велика кількість даних авто.

Фахівці стверджують, що великого ажіотажу з продажу на європейському ринку очікувати не варто. А ось для азіатського автомобільного ринку дана технологія може стати справжнім порятунком. Вся справа в тому, що в азіатських країнах міста вже давно задихаються від їдкого смогу, що з’явився внаслідок інтенсивної роботи шкідливих виробничих комплексів. Ситуація ускладнюється великою кількістю вихлопних газів, одержуваних від традиційних автомобілів на горючому паливі.

Аміачно-водневі паливні елементи здатні помітно знизити концентрацію смогу і шкідливих речовин в повітрі за порівняно невелику ціну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.