Будинок-генератор

0
417


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Ви вже знаєте, що таке активний будинок? Ні, це не будинок, мешканці якого гіперактивно бігають сходами або частіше за інших влаштовують збори мешканців. Це будинок з позитивним енергобалансом. Так називають будівлі, які отримують енергію від сонця, вітру чи геоджерел в кількості, що покриває або навіть перевищує потреби мешканців.

Базовий принцип активного будинку – об’єднання технологій вже відомого всім «розумного будинку» і альтернативної енергетики, що дозволяє будівлі постачати електроенергію і теплом не тільки себе, але і, наприклад, гостьовий будинок, баню, басейн. Другий важливий аспект – створення сприятливого мікроклімату в приміщеннях: правильна вентиляція, підтримка температурного режиму.

Побудувати активний будинок неможливо без нових будівельних матеріалів, сучасних технологій, науково-дослідницької роботи. Цими питаннями займаються сьогодні десятки університетів в різних країнах світу. Наприклад, фінський університет Аалто: студенти архітектурного факультету саме цього вузу спроектували перші в Фінляндії експериментальні будинки. Один з них побудували в місті Куопіо, що в центральній частині країни, другий – в Ярвенпяя, недалеко від Гельсінкі.

Picture_Aalto_University_House_0086_A5

Будинок в Куопіо, названий «Луукку» – це студентський гуртожиток з 47 кімнатами. У користуванні студентів є тренажерний зал, 2 сауни; парова та  інфрачервона. Будинок сам виробляє електроенергію завдяки встановлених сонячних батарей і облаштованої системи геотермального опалення.

Активний багатоповерховий будинок в місті Ярвенпяя побудували значно раніше, влітку 2011 року. Будинок має 44 квартири.  В ньому функціонує система геотермального опалення, воду нагрівають сонячні батареї і живлять будівлю електроенергією. Крім цього, для виготовлення електрики тут використовують навіть енергію гальмування ліфтів!

Проектуванням і будівництвом активних будинків цікавляться, звичайно, не тільки фіни.

Снимок экрана 2016-03-31 в 15.25.35

Італійський проект активного будинку RHOME ще в 2014 році зібрав найбільше нагород на конкурсі «Сонячне десятиборство» – європейському архітектурному змагання в області будівництва енергоефективних будинків з використанням сонячної енергії. Девіз проекту RHOME – «Скорочення, повторне використання, інновації». Команда архітекторів передбачила переробку вироблених в будинку відходів, використання дощової води і застосування комбінованих сонячних панелей для одночасного отримання електрики і тепла.

У Росії «зелене» будівництво веде рахунок з 2011 року, коли в Підмосков’ї урочисто презентували перший в  країні активний будинок. Причому «урочисто» – не перебільшення: на церемонії були присутні, в числі інших гостей, кронпринц Данії Фредерік та Аркадій Дворкович, який був тоді на посаді помічника Президента РФ. Унікальний архітектурний проект був спроектований, побудований і оснащений відповідно до європейської концепції Active House. Вартість «активного» архітектурного чуда без меблів та інсталяції п’ять років тому становила 28,5 млн. рублів. Але його творці вірять, що саме за такими стандартами і технологіями майбутнє.

Втім, використання в житловому будівництві особливостей навколишнього середовища і ландшафту – ідея не нова, і народилася вона не в зв’язку з потенційною економією електрики. Її пропагував американський архітектор-новатор Френк Ллойд Райт (1867-1959), який заклав основи абсолютно нового напрямку вжитловому  будівництві, який отримав назву  органіча архітектура. Його ідея полягає в тому, що будинок і плануванням, і використаними а його спорудження  матеріалами повинен вписуватись природу і доповнювати навколишній ландшафт. За життя Райта органічна архітектура на жаль  не завоювала належної  популярності. Лише  півстоліття проблеми людства, що почали все гостріше поставати : ріст кількості алергічних захворювань, різка зміна клімату, нестрименне  вичерпання ресурсів  спричинилися до пошуку чистих екологічно  матеріалів. Відтак, відродилася, запопонована Ф. Райтом  концепція будівель,  поєднваних з природою.Ця коцепція змінилась під впливом функціоналізму. За нею всі будинки мають бути в гармонії навколишнім світом, максимально екологічними і економними у використанні. Так почали будуватися перші  сучасні активні енергоекономічні будинки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.