Будова сонячної панелі: шина, контакти, провідник

0
101


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Кремнієві сонячні панелі мають в своєму складі металізовані прямокутники. Вони і називаються шинами. Фотогальванічний сонячний елемент має надруковані шини з передньої та зворотної сторони. Основна функція шин заключається в проведенні постійного струму. Він у свою чергу генерується сонячною електричною коміркою.

Нерідко саме цей елемент сонячної панелі виробляється з посрібленої міді. Срібло, яке створює оболонку, слугує для покращення показників провідності, якщо шина розташована спереду панелі. В той же час посріблене покриття знижує процеси окислення, розташувавшись з тильної сторони панелі.

Під кутом 90 градусів до шин розташовується тонка мережа смугоподібних елементів, вироблених з металу. Вони утворюють собою сітку. Функцією даних смуг є збір виробленого струму та доставка його до шин. Вищеописані елементи називають струмозйомними контактами. Вони наносяться на сонячну панель завдяки трафаретному друку.будова сонячної панелі

Для отримання певної напруги в панелі компоненти мають бути поєднані в установленій послідовності. Для порівняння можна представити послідовне поєднання батарейок – кожна наступна додає напругу до загальної схеми.

Припаювання провідників робиться вручну чи роботом-стрінгером. Їх поєднують з шинами та проводять з’єднання окремих елементів (опір має бути низьким і послідовним, операція виконується серійно з ним).
Виготовлення провідників проводиться з використанням у якості основного матеріалу дроту з міді, що має округлий переріз. Процес стає можливим завдяки прокатці дроту, який додатково покрито припоєм, що забезпечує легке спаювання.

З сонячних елементів виводять провідники. Стрічки поєднують у групи та проводять їх з’єднання з шинами (мають знаходитись одне до одного паралельно). Шини, в свою чергу, подають сумарний об’єм струму на розподільну коробку модульного пристрою.

Дріт шин більш широкий та товстий в порівнянні з дротами провідників. Це тому, він має витримувати значно більшу напругу і силу струму. Шини виготовляються також з мідної сировини.

Під час проектування зовнішнього контакту важливу роль грає утримання балансу «втрата провідності – зменшення відбиття». Втрати провідності обумовлені доволі широким рознесенням смужок при формуванні сітки сонячного елемента. Зниження показників відбиття з’являється через високу частку металу у поверхневому покритті.

Основними параметрами, які враховуються насамперед, є:

  • висота смуг;
  • «війки» сонячного елемента, точніше, показники їх ширини;
  • ширина смуг;
  • розташування смуг та смужок (відстань між ними);
  • якісні показники металу.

Виробництво сонячних елементів наразі входить в фазу переосмислення та зміни засад їх проектування. Надалі такий підхід може значно підвищити показники ефективності панелей та їх надійності. Окрім того, можливо зниження фінансових витрат. Це, насамперед, стосується пасти з срібла, що її використовують для виробництва шин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.