Буковинська гідроелектростанція знову в строю!

0
213


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Відомий факт, що на Буковині ще з 1960 року функціонувала невелика водна електростанція. На жаль, повінь 1965 року зробила роботу станції неможливою, зруйнувавши дамбу і позбавивши турбінну установку і греблю води.

Матеріальні питання щодо відновлення ГЕС взяв на себе інвестор зі Швеції. Роботами по відновленню проекту гідроелектростанції в селі Кам’янськ буде займатися шведська компанія під назвою “Free Energy”.

За попередніми підрахунками експертів на повну реконструкцію об’єкта піде близько двох років. Перед тим як почати будівельні заходи, фахівці компанії мають намір провести ряд досліджень території, в тому числі й екологічну експертизу.

Щоб мінімізувати витрати на будівельний процес, керівництво “Free Energy” прийняло рішення задіяти в якості робочих місцеве населення (близько двох сотень людей). Для забезпечення повноцінного функціонування гідроелектростанції в подальшому буде потрібно не більше десяти співробітників.

У планах шведської компанії застосувати в реалізації проекту новітні європейські технології. Розробники плану з реконструкції ГЕС, мають намір звести на річці Сірет дамбу. Дана споруда збільшить рівень води в районі одного метра і не дозволить більше «великій воді» зруйнувати станцію. Сам об’єкт розташується на площі приблизно в 1 гектар.

Так як електростанція досить невелика, то постало питання окупності проекту вцілому. Рішення було знайдено у вигляді продажу електроенергії державі протягом восьми років.

Не можна також не відзначити позитивний «побічний» ефект від реконструкції ГЕС. Експерти стверджують, що після зведення і запуску станції колодязі населених пунктів неодмінно наповняться водою, а місцевий бюджет – додатковими коштами, отриманими від здачі земельних ділянок в оренду. У плани керівників компанії входить також відкриття рибного господарства на території водосховища. Приємним бонусом для місцевої влади стане те, що “Free Energy” взяло під свою опіку більше двадцяти гектарів прилеглої до майбутньої станції землі та зобов’язалося привести її в порядок.

Поки що рішення про запуск проекту з відновлення ГЕС у селі Кам’янськ ще не прийнято, але варіант його реалізації після проведення усіх необхідних досліджень і експертиз цілком реальний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.