CISOLAR-2016: в Україні побудують 34 сонячні електростанції потужністю 120 МВт

0
233


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У 2016 р. українські і закордонні девелопери планують побудувати в Україні 34 нових сонячних електростанцій загальною потужністю 120 МВт. Такий прогноз розвитку галузі в нинішньому році озвучив під час свого виступу на 5-ій Міжнародній Конференції і Виставці CISOLAR-2016, яка відбулася в Одесі 14-15 квітня, генеральний директор Центру Інноваційного Бізнесу (IBCentre) Віталій Давій.

Організаторами ключового галузевого події виступили IBCentre та Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергетики України (АПЕУ).

За словами Віталія Давія, сьогодні Україну по праву можна назвати європейським ринком сонячної енергетики №1.

«В умовах, коли польський ринок сонячної енергетики знаходиться на початковому етапі формування, а турецька – фактично закритий, завдяки наявності привабливого для інвесторів «зеленого» тарифу і величезного потенціалу зростання сьогодні Україна є європейським ринком сонячної енергетики №1. Поки що Україні рано змагатися за встановленими потужностями з такими галузевими лідерами як Німеччина та Італія, але створені на українському ринку умови дозволяють дуже активно скорочувати це відставання», – зазначив глава IBCentre.

За словами директора департаменту відновлюваної енергетики Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Дмитра Коваленка, сьогодні експерти ЄБРР, з якими активно співпрацює Агенція, відзначають, що в Україні створені дуже сприятливі умови для інвестицій і реальні можливості для окупності проектів PV-індустрії.

Даний факт підтверджується намірами найбільшого інвестора сонячної енергетики України, одного із спонсорів CISOLAR-2016 Odessa, китайською компанією CNBM International Corporation реалізовувати нові українські проекти.

«Ми інвестували у відновлювану енергетику України близько 1 мільярда доларів. З 2014 р. СNBM є власником найбільших українських сонячних електростанцій, в тому числі в Одеській області, що має колосальний потенціал для розвитку», – зазначив у своєму виступі на форумі голова правління CNBM International Corporation Джейсон Джанг.

За його словами, забезпечення зворотності і прибутковості інвестицій, гарантії стабільних умов ведення бізнесу та надання рівних прав всім учасникам ринку – це ключові принципи побудови успішної, інвестиційно-привабливої економіки.

«Однак, найчастіше декларації представників влади залишаються тільки словами, а для поліпшення інвестиційного клімату необхідні реальні кроки, реальні дії, спрямовані на створення загальних правил гри, забезпечення стабільності законодавства та захист вкладених в економіку коштів. При таких умовах CNBM готова спільно з лідерами галузей і державними інститутами ретельно вивчати економічні можливості України. Ми зацікавлені у подальших інвестиціях в Україну – як в енергетиці, так і в інші перспективні галузі», – додав глава CNBM International Corporation.

На думку директора компанії «Helios Strategia» Олени Скрипник, головною рушійною силою розвитку сонячної енергетики в Україні є «зелений» тариф. Його нинішній рівень дозволяє інвесторам забезпечити привабливий період окупності у зв’язку з цим ринок буде активно рости і далі.

Поряд із зростанням інвестицій у встановлені потужності також очікується зростання технологічного рівня сонячних електростанцій. Як зазначив у своєму виступі засновник компанії Rengy Development Нарек Арутюнян, «Ми плануємо вже більш активно інвестувати в моніторингові та оптимізаційні системи по виробленню, так як з 2020 р., згідно Законопроекту по електроенергетиці, потрібно буде платити за небаланс, або мати достатньо чіткі планові та прогнозні показники».

Як зазначив у своїй презентації регіональний менеджер компанії Photomate s.r.o. (офіційний представник компанії Huawei) Антон Абрамов, саме технологічний рівень об’єктів сонячної енергетики забезпечить компаніям конкурентну перевагу, також сьогодні на передній план виходить надійність обладнання, ставку на яку і робить сьогодні Huawei.

На думку менеджера з технічного обслуговування одного з найбільших виробників сонячних модулів – компанії Jinko Solar в Європі Андреа Виаро, довговічність і стабільність роботи сонячних модулів є другою основоположною складовою успішного проекту в сфері сонячної енергетики, тому Jinko Solar приділяє велику увагу якості своїх продуктів: тестування проходять не тільки внутрішніх, але і зовнішні компоненти виробів.

«Навіть після 25-ти років експлуатації продукти Jinko Solar зберігають не менше 80% своєї потужності», – зазначив Андреа Виаро.

«Технологічність і ефективність інверторів – це основа стабільної роботи сонячної електростанції. Ми прекрасно розуміємо, що сьогодні треба девелоперам, і ми робимо саме те обладнання, яке дозволить забезпечити надійність об’єкта», – наголосив під час виступу на Конференції керівник сервісу в Україні компанії AEG 3W Power Олег Данькевич.

Важливо відзначити, що одним з партнерів AEG 3W Power в Україні є підприємство ПАТ «Укрелектроапарат», що стало одним з найбільших виробників трансформаторів у Східній Європі.

«Ми утримали свої позиції на ринку і випустили 2 серії трансформаторних підстанцій. Найближчим часом ми маємо намір випустити кілька абсолютно нових моделей підстанцій для експорту по всьому світу, так само ми плануємо освоїти часткове виробництво сонячних інверторів. У нас на підприємстві, для цього є все: площа, досвід і команда, яка це зможе впровадити», – позначив виробничі плани ПАТ «Укрелектроапарат» комерційний директор підприємства Сергій Масловський.

Ще одним українським виробником галузевого обладнання світового класу є сьогодні компанія Ukrainian Solar Systems. За словами технічного директора компанії Сергія Новацького: «Продажу наших трекерної систем для сонячних електростанцій не обмежуються однією або двома установками. Що стосується українського ринку, то зараз розглядається можливість реалізації досить великого проекту такого класу потужністю більше 10 МВт».

Яким буде український ринок сонячної енергетики через 5 років? Це питання було одним з головних у робочому порядку CISOLAR-2016 Odessa.

На думку технічного директора компанії «Еко-Оптіма» Ярослава Шпака, ера дуже великих сонячних електростанцій ще не настала. Сьогодні для України найбільш прийнятний формат середніх і малих станцій, вирішальних завдання локального енергозабезпечення. Проте при цьому потрібні державні гарантії, що правила гри на ринку більше не будуть змінюватися.

Варто відзначити, що свої чіткі правила гри на ринку відновлюваної енергетики сьогодні активно формує Молдова. Зокрема, на початку березня молдавський парламент прийняв закон, який став основою для прийняття «зелених» тарифів.

«Ми плануємо найближчим часом прийняти цілий ряд галузевих нормативних актів і до 2017 р. запустити в Молдові ефективний механізм «зелених» тарифів. Це буде не дуже великий ринок, але дуже привабливий», – змалював у своїй доповіді перспективи розвитку галузі відновлюваної енергетики в Молдові директор Агентства з енергоефективності цієї країни Михайло Стратан.

Учасниками CISOLAR-2016 Odessa стали більше 130 делегатів з 12 країн, серед яких девелопери і власники сонячних електростанцій, світові виробники обладнання, приватні інвестори, інжинірингові компанії та юридичні фірми.

Генеральними партнерами CISOLAR-2016 Odessa виступили AEG 3W Power Україна і ПАТ “Укрэлекроаппарат”.

Партнерами CISOLAR-2016 Odessa виступили компанії Helios Strategia, Jinko Solar, Huawei Technologies, Ukrainian Systems Solar, “Еко-оптіма”, Rengy Development, Rentechno, CNBM.

Генеральним Медіа-партнером CISOLAR-2016 виступив Bloomberg New Energy Finance.

Про CISOLAR: протягом останніх 5 років CISOLAR є головною і єдиною діловою платформою для комунікацій гравців ринку сонячної енергетики, чия діяльність пов’язана з розвитком проектів на ринках країн СНД, Східної Європи та Центральної Азії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.