Community Solar – «сонячний» сектор з великими перспективами

0
171


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Оцінка ринку сонячної енергетики в США показала, що 2015 рік став вельми позитивним, навіть рекордним. На 2016 рік поставлено завдання отримати ще більше електроенергії, покращивши показники за останні кілька років.Слід  сказати, американська Асоціація сонячної енергетики вважає, що наведені данідкщо  недооцінені. Прогнозується 16 ГВт., а левова частка буде виходити від невеликих комплексів сонячних батарей, які мають найзначніший потенціал розвитку. Називається проект Community Solar.

Маленькі електростанції мають чимало переваг у порівнянні з великими. Головна складність в експлуатації останніх полягає в великих інвестиційних витратах, а в подальшому і тривалий термін повернення прибутку. Що стосується менших комплексів, то вони набагато доступніші, оскільки   вони надаються в лізинг і їх вже зовсім не обов’язково купувати.

Але і тут є деякі проблеми. У США існують обмеження на установку сонячних батарей на будівлі. Через такий  закон майже 80% домогосподарств не можуть розмістити на своєму даху будь-яку сонячну установку. Причини для цього найрізноманітніші.

Проект Community Solar передбачає, що в умовах обмежень є все ж деякі можливості. Так, люди цілком можуть орендувати якусь частину або ж купувати, тому що комплекс розташований десь в комфортному доступі. Навіть жителі багатоквартирних будинків мають шанс забезпечити себе «зеленою» енергією.

Поступово у проекту зростає конкурентоспроможність, так як створюються вигідні умови для користувачів. В свою чергу розробники і будівельники в подальшому планують зробити процес зведення більш стандартизованим, що його ще й здешевить.

На даний момент в СШАє тільки 111 маленьких станцій, що діють за принципом Community Solar. Потужність різна і може варіюватися від 1 МВт. до 40 МВт. Є надія, що Community Solar перетвориться в сегмент чистої енергетики, яка активно розвивається.

Таким чином, шукаються не тільки альтернативи традиційної енергетики, але вже і існуючі ВДЕ якимось чином адаптуються, трансформуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.