Community Solar – «сонячний» сектор з великими перспективами

0
152


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
communitysolar

Оцінка ринку сонячної енергетики в США показала, що 2015 рік став позитивним, навіть рекордним. На 2016 рік поставлено завдання отримати ще більше електроенергії, перевищивши показники за останні кілька років. Треба сказати, американська Асоціація сонячної енергетики вважає, що наведені дані кілька недооцінені. Прогнозується 16 ГВт, а суттєва частка буде виходити від комплексів невеликих сонячних батарей, які мають найбільший потенціал розвитку. Називається проект Community Solar.
Маленькі електростанції мають чимало переваг у порівнянні з великими. Головна складність в експлуатації останніх полягає в великих інвестиційних витратах, а в подальшому і тривалий термін повернення прибутку. Що стосується комплексів поменше, то вони набагато доступніше – вони надаються в лізинг і вже зовсім не обов’язково купувати.
Але і тут є деякі проблеми. В США існують обмеження на встановлення сонячних батарей на будівлі. З-за такого закону майже 80% домогосподарств не можуть розмістити на своєму даху якусь сонячну установку. Причини для цього різні.
Проект Community Solar припускає, що в умовах обмежень є все ж деякі можливості. Так, люди цілком можуть орендувати якусь частину або ж купувати, тому що комплекс розташований десь у комфортному доступі. Навіть мешканці багатоквартирних будинків мають шанс забезпечити себе «зеленою» енергією.
Поступово у проекту зростає конкурентоспроможність, так як створюються вигідні умови для користувачів. А розробники і будівельники в подальшому планують зробити процес зведення більш стандартизованим, що його ще й здешевить.
На даний момент в Америці є тільки 111 маленьких станцій, що діють за принципом Community Solar. Потужність різна і може варіюватися від 1 МВт до 40 МВт. Є надія, що Community Solar перетвориться в активно розвивається сегмент чистої енергетики.
Таким чином, розшукуються не тільки альтернативи традиційної енергетики, але вже існуючі ВДЕ яким-небудь чином адаптуються, трансформуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.