Ціни на літієво-іонні батареї впали на 70 відсотків за півтора роки

0
207


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Це дійсно відбувається. Розвиток ринку не втрачає темпу, ростуть масштаби виробництва продукції, а ціни на літієво-іонні батареї падають. Підтверджує це заяви керівника одного з лідерів американського ринку зберігання енергії.

Greentechmedia.com цитує Ларса Йохнсона, представника американського виробника сховищ енергії Stem. Представник поінформував, що його фірма тепер платить за літієво-іонні батареї, які використовує у своїх сховищах енергії, вже на 70 відсотків менше, ніж платила ще 18 місяців тому. Він додає, що чекає схожого спаду цін упродовж найближчих 18-24 місяців.

Треба пояснити, що Stem – це виробник систем зберігання енергії і програмного забезпечення для управління виробництвом і енергоспоживанням.

Інвесторами в Stem є у тому числі GE, Iberdrola, Total і Mitsui, а кілька місяців тому до них присоеденился німецький магнат RWE. Потенціал, який має американський ринок сховищ енергії, дозволяє допускати, що те хороша інвестиція.

– Ти не можеш мати справжньої інтелігентної мережі без інтелігентного складування, і ти не можеш мати інтелігентного складування без інтелігентного програмного забезпечення. Stem будує самоуправляемую мережу, збільшуючи продуктивність і безвідмовність завдяки оптимізації в часі реальних генераторів, споживачів і енергетичних підприємств – коментує Петер Трієль з фонду Mithril, який також інвестував в Stem.

Каліфорнійська фірма встановила досі сховища енергії із загальним об’ємом понад 68 МВт\год, які діють в понад 440 інсталяціях на території Каліфорнії і на Гаваях. Серед клієнтів Stem є у тому числі Wells Fargo і Safeway. У планах фірми є просування в першу чергу в Техасі, в канадській провінції Онтаріо, а також в Німеччині.

Інсталяції, яке пропонує Stem, використовуються головним чином як елемент зниження витрати енергії на піках споживання, коли вона найдорожча.

Як коментує Greentechmedia.com, є декілька причин, чому сховища енергії дешевшають так швидко. Одним з них є ефект масштабу.

Tesla повинна незабаром ввести у виробництво батареї, пропонуючи більшу місткість, ніж була доступна глобально ще в 2013 р. Свою місткість батарей збільшують також лідери ринку, до яких відносятся LG, Panasonic і Siemens. Stem купує батареї від Samsunga, Panasonica і Tesla.

Додатковою причиною  спаду цін, що мало зрештою місце також у галузі виробників сонячних модулів, може бути ринкове надвиробництво.

Згідно з американським федеральним агентством National Renewable Energy Laboratory, в 2015 р. глобальний потенціал виробництва літієво-іонних батарей близько 53 ГВт в розрізі року, проте використовується тільки 40 відсотків цього потенціалу.

Раві Мангані з GTM Research оцінює, що в 70-процентному спаді цін батарей, про яке говорив представник Stem, близько 30 відсотків – це ефект зростання масштабу замовлень, а 40 відсотків – це ефект ринкового надвиробництва.

GTM оцінює, що до 2020 року ціни літієво-іонних батарей впадуть в середньому до 217 USD за кВт\ч. Аналітики GTM додають, проте, що на ринку з’являються вже прогнози, які говорять навіть про вартість 200 USD за кВт\год і багато нижчу вартість може досягти Tesla після введенню в дію своєї Gigafactory. Bloomberg New Energy Finance оцінював цього місяця, що тепер вартість виробництва літієво-іонних батарей – це в середньому близько 350 USD за кВт\год.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.